Ekologická doprava

Na malé a střední vzdálenosti je možné se přepravovat třeba i pěšky, pokud vám k tomu stačí fyzička a máte i dostatek času. V případě, že zase nejste kdovíjak trénovaní a ani toho času nemáte mnoho nazbyt, musíte využít dopravní prostředky. Většina lidí jezdí vlastním autem, případně využívá MHD. Jde to ale samozřejmě i jinak.
technologie kol

Pokud patříte mezi ekologicky smýšlející občany, můžete využít možností moderních elektrokol. Na rozdíl od standardní bicyklů mají výhodu v tom, že není nutné pro delší jízdu být kdovíjak zkušený cyklista. Stačí jen jednou za čas pořádně šlápnout do pedálů.

Různé druhy

V případě, že se v tomto oboru příliš neorientujete, tak vězte, že elektrokol je celá řada druhů. Neexistují pouze klasická kola, ale pořídit si domů můžete i závodní, horská, městská nebo turistická. Každé kolo má trochu jinou úpravu a hodí se k jízdě v jiném terénu.
horské kolo v lese
Už z názvu je patrné, že některá jsou vhodná do městských ulic, jiná využijete spíše při jízdě v kopcích a při zdolávání různorodých překážek. Všechny typy se běžně prodávají jak v mužské, tak i ženské verzi. Samozřejmostí jsou i dětské modely. Pokud tedy budete chtít, můžete se tímto způsobem přepravovat celá rodina.
Vyšší cena
Někoho by možná mohla odradit trochu vyšší cena. Základní typy elektrokol se totiž začínají prodávat od dvaceti tisíc korun, což není zrovna málo, a ne každý na to tedy má. Je však potřeba zdůraznit, že jde opravdu o základní modely, které rozhodně nepatří mezi skvosty a nedisponují tak dobrými jízdními vlastnostmi jako dražší elektrokola.
jízda na kole

Stejně jako v jiných případech, i zde je tedy lepší pustit o nějaký ten chlup navíc a koupit si bicykl na elektrický pohon alespoň za třicet či spíše za čtyřicet tisíc. Za tyto peníze už můžete mít relativně dobré ojeté auto, ale to rozhodně nebude obdařeno ekologickým pohonem a určitě se s ním nebudete moci dostat všude.