Nechme to na sobě, ne na jiných

Každým dnem si vytváříme svůj životní styl a žijeme ho. Zřídka najdeme dva lidi, kteří mají totožný životní styl bez jakýchkoli odchylek. Určitě znáte někoho, u koho si řeknete, že tak přeci nemůže žít, že si to vy sami nedokážete představit, že byste se zbláznili, kdybyste takhle měli žít nebo vypadat. Mnoho z nás toto dělá, ale úplně to stejné si může říkat někdo jiný o nás. Samozřejmě, že existuje zdravější a méně zdravý životní styl, ale stále to je rozhodnutí toho daného člověka a ne naše. Nám také není příjemné, když se nám někdo snaží mluvit do života. Jsme rádi, když můžeme žít podle svého uvážení, aniž by nám do toho kdokoliv neustále mluvil bez toho, aby nás respektoval.

alkohol

Je to nepříjemné všem. Není nic špatného na tom, abychom řekli svůj názor, ale neměli bychom překročit tu hranici mezi mírným názorem a kritikou, která by druhému mohla ublížit. Někdo je ranní ptáče, vyskočí z postele už před šestou ráno a je nadšený pro mnoho aktivit. Okolo deváté jde spát a další den jde znovu. Jiní si naopak rádi přispí a prospí polovinu dne s tím, že mají plno energie až do dalšího rána. Každý máme režim nastavený jinak, přizpůsobený našemu zaměstnání, studiu, zkrátka celému životu.

plavání

Někdo si rád zajde na oběd, dá si fastfood, nechce se mu vařit, nebo mu to zkrátka jen nejde, někdo si radši uvaří poctivé nutričně hodnotné jídlo, které mu dodá podstatné živiny a záleží mu na tom. Ne vždy je ale jejich vina, že žijí tak, jak jim to zrovna nejvíce neprospívá. Výrazný vliv na to má, za jakých podmínek jsme vyrůstali, čemu nás naučili rodiče. Když jsme starší a máme možnosti, tak si samozřejmě můžeme náš životní styl poupravit podle našich představ, ale někteří se k tomu nemají a spokojí se právě s tím, co je naučili rodiče, když byli malí a nevidí na tom nic špatného, jelikož by pro nás rodiče přeci nechtěli nic špatného. Je to složitější, než se zdá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup