Buďme zdraví a štíhlí!

Poučme se o některých principech přírodního způsobu léčení, které mohou být doplňkem klasické léčby. Před započetím přírodního léčení se vždy poradíme se zkušeným přírodním léčitelem – naturopatem. Musíme si být jisti, že jsme dobře poznali uvedené postupy, porozuměli jsme jim a víme čeho se vyvarovat a jak zachovávat maximální opatrnost.

masáž obličeje

Naturopatie
Tento léčebný systém je zaměřen na obnovení a podporu schopností a sil organismu léčit sám sebe. Naturopatie používá nejrůznější přírodní léčebné postupy, z nichž nejdůležitější jsou správná výživa, rostlinné léky a různé fyzikální způsoby léčby, vybrané s ohledem na individuální potřeby a obtíže nemocného.

Akupresura a šia-cu
Tyto dvě léčebné metody jsou založeny na teorii, že určitá forma energie protéká v těle cestami, které se nazývají meridiány. Předpokládá se, že stlačení klíčových bodů na těchto meridiánech reguluje průtok energie a pomáhá tím zlepšovat zdravotní stav.

Aromaterapie
Každá rostlina obsahuje ve svých lodyhách, listech, kořenech, květech a semenech kombinaci olejů, známých jako éterické oleje. Aromaterapie využívá éterické oleje vybraných rostlin, abych posilovala rovnováhu a harmonii organismu po fyzické a psychické stránce. Blahodárně působí na hormony a jiné chemické látky, které zprostředkovávají přenos informací v těle i mozku.

masáž zad

Dietoterapie
Při léčení dietou se nejprve důkladně analyzuje způsob naší výživy a pak se provedou patřičné změny v našem jídelníčku, jež povedou ke zlepšení síly a odolnosti našeho těla a jeho schopnosti k samouzdravování.

Homeopatie
Homeopatická léčba je založena na principu „podobné léčí podobné“, tzn., že homeopatici předpokládají, že dokáže-li určitá látka ve velkém množství vyvolat u člověka příznaky nemoci, pak nepatrné množství této látky může tytéž příznaky vyléčit. Tato dávka v těle působí, aniž by měla škodlivý vliv na zdraví.

éterický olej

Jóga
Prastará tradice indické jógy zahrnuje řadu duchovních a tělesných cvičení – od nejrůznějších poloh a dechových cviků po hlubokou relaxaci a meditaci. Kromě úlevy při určitých nemocech pravidelné cvičení jógy zvyšuje hladiny energie, zlepšuje fyzickou kondici a psychickou pohodu.