Čím se trekové boty odlišují od jiných typů obuvi

Není pochyb o tom, že naše chodidla potřebují ochranu a péči. Koneckonců, spoléháme na ně prakticky celý svůj život. Mají za úkol nosit celou naši váhu (která, přiznejme si, není u velké části obyvatel zrovna nejmenší) a bezpečně nás přepravit přes jakýkoliv terén. Je tedy jen pochopitelné, že je dobré jim tento úkol co nejvíce ulehčit.

K tomu slouží mimo jiné především dobrá obuv. Té existuje mnoho druhů, ze kterých si můžeme vybrat. Každý z nich má jiné vlastnosti a hodí se do jiného terénu i pro jinou aktivitu. O tom, že se liší také vzhledem, není třeba mluvit.

zasněžené trekové boty

Jedním z typických příkladů jsou trekové boty. Ty jsou určeny především pro dlouhé výlety do přírody, především pak do horského či skalnatého terénu. Tomu odpovídá i jejich konstrukce, která se v mnoha ohledech liší od jiných druhů bot.

Tím prvním, čeho bychom si měli všimnout, je podrážka. Ta je vyšší a má také mnohem výraznější vzor. Je to samozřejmě proto, aby snížila klouzavost a umožnila zachycení i na hladkém povrchu. Na podobném principu fungují například zimní pneumatiky.

Také zadní část boty je poněkud vyšší, než je zvykem. Je také mnohem pevnější. Je to proto, aby se zvýšila stabilita nohy a aby se snížilo riziko vyvrtnutí kotníku. To je koneckonců v podmínkách, pro které byly tyto boty zamýšleny, poměrně vysoké.

chůze v trekových botách

Co se upevnění týče, je voleno vysoké vázání. To dostalo přednost jak před suchým, tak i klasickým zipem, a to i u dětských variant. Je to samozřejmě z prostého důvodu: tento typ je zdaleka nejbezpečnější. Klasický zip se při chůzi může snadno postupně rozepnout, zatímco do suchého se mohou dostat nečistoty, které sníží jeho účinnost. A bezpečí je zde na prvním místě.

Je samozřejmé, že s tímto typem obuvi nepůjdeme například na společenskou událost. Pokud však potřebujeme takovou, kde bud naše noha dobře chráněna a zpevněna, pak bychom měli sáhnout právě po nich.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup