Věci, které škodí vašim vlasům

Vlasová péče pro někoho možná není důležitá, ale o vlasy by měl pečlivě pečovat každý, bez ohledu na to, jaký druh vlasů nebo střih má. I ti, kteří mají velmi krátké vlasy by se měli svým vlasům dostatečně věnovat. Tato péče totiž zahrnuje i péči o vlasovou pokožku, nejen o vlasy samotné. Pojďme se podívat na věci, které možná děláte, a přitom vašim vlasům škodí.

Nanášíte kondicionér až ke kořínkům

Kondicionér by měl být rozhodně stálou součástí vaší péče o vlasy. Nestačí, že si jen vlasy umyjete šampónem. Nicméně, musíte si dát pozor, jak kondicionér nanášíte. Stačí vám jen malé množství, zejména, pokud nemáte příliš husté vlasy. Nanášejte ho pouze do délek vlasů, nikdy ne ke kořínkům. Vlasy by se vám okamžitě zmastili.

mytí vlasů

Používáte stále dokola jeden a ten samý šampón

Pokud jste s nějakým šampónem spokojeni, je to sice skvělé, ale šampóny je třeba občas prostřídat. Vlasy si jinak na něj zvyknou a nebude vám vytvářet takový efekt, jako dříve. Navíc, potřeby vlasů se mění v průběhu roku a vlasovou kosmetiku tomu musíte přizpůsobit.

Nepřijímáte dost vitamínů prospěšných pro vaše vlasy

Snažte se do své stravy zařadit co nejvíce potravin, které jsou prospěšné vašim vlasům. Pokud z nějakého důvodu nezvládáte dostatečné množství takových potravin zařadit do jídelníčku, můžete zvolit raději doplnění vitamínů pomocí doplňků stravy. Vaše vlasy vám poděkují za dostatečný příjem vitamínů B a C, zinku, kyseliny listové nebo kolagenu na vlasy.

žena

Příliš své vlasy zatěžujete

Naše vlasy jsou sice odolné, ale rozhodně není dobré je přetěžovat. Zátěž pro ně představují už jen vnější vlivy, jako jsou změny teplot v počasí, prašné prostředí a podobně. Nemusíme jim přidávat třeba neustálou tepelnou úpravou, jako je horké fénování, kulmování nebo žehlení. Není dobré je taky přetěžovat stylingovými produkty, jako je lak na vlasy, tužidlo, gel na vlasy a tak dále.

Kdo je připraven, není překvapen.

Poslední téměř tři roky byly ve znamení velkého množství změn, strachů, nejistot, nových výdajů a zároveň omezení příjmů. Covid zasáhl do našich životů, a i když se zdá, že vše se konečně vrací do starých kolejí, nikdy nesmíme bláhově usnout na vavřínech. Tato nemoc zůstane podobně jako mnohé další přirozenou součástí celé populace a záleží jen na tom, kdy budou naše organismy schopny se adaptovat. I přesto, že vládní nařízení u nás v tuto chvíli neplatí žádná, je pravděpodobné, že s příchodem podzimu a zhoršujícího se počasí počet nakažených bohužel opět stoupne.

Ochrana před šířením

Pro většinu lidí naštěstí po prodělání nebo při očkování covid nepřináší tak velké riziko jako na začátku, pokud se ale chceme pojistit a vyhnout se rostoucímu počtu těchto pacientů v nemocnicích, je dobré být připraven. Ať už vedete firmu, školu, obchod, nebo jen prostě chcete mít doma pojistku, je nejvyšší čas zakoupit domácí antigenní testy. Kdo je připraven, není překvapen. Stejně tak časný nákup znatelně ušetří Vaši peněženku a ochrání Vás před stresem ze shánění tohoto zboží ve spěchu. Pokud se pro koupi rozhodnete, antigenní testy ze slin Covidexpert.cz jsou pro Vás tím nejlepším řešením.

Být vždy připraven

Jejich použití je velmi snadné až intuitivní, ušetří Vás před nepříjemnými tyčinkami do nosu, které mohou být například v dětských kolektivech i značně nebezpečné (známe děti), výsledky Vám spolehlivě ukáží i u bezpříznakových pacientů, a to v krátkém čase pouhých 15 až 20 minut. Testy můžete koupit v různě velkých baleních podle potřeby, od základních balíčků s 25 testy až po bohatou krabici naplněnou 500 testy. Antigenní testy sice nejsou nijak příjemnou či ekologickou součástí našich životů, jejich používání mělo v posledních dvou a půl letech (a stále má) své opodstatnění, které jim nemůžeme upřít. Myslete na budoucnost a zajistěte svou domácí, školní či firemní lékárničku dostatečným množstvím tohoto vybavení, nebudete litovat.

Teleskopická tyč u bazénu anebo za málo peněz hodně muziky

Teleskopická tyč slouží u bazénu jako nástavec na různé pomůcky, s nimiž potřebujete dosáhnout daleko od břehu. Nejčastěji to bývá hladinová síťka na odlovení některých větších nečistot a ruční bazénový vysavač. U ručního vysávání se na okamžik zastavme, protože právě zde vykonává výsuvná tyč značný objem své práce.

voda v bazénu

Zvládnete to sami a možná i lépe

Vysávání nečistot ze dna bazénu je nezbytný proces a nelze jej obejít, jestliže máte zájem udržet vodu v bazénu skutečně průzračně čistou. Potřebujete k tomu jeden ze tří typů bazénových vysavačů. První z nich jsou zcela automatické robotické stroje s vlastním pohonem i filtrací a pohyb po dně obstarává počítač, který dbá o to, aby vysavač pracoval efektivně, rychle, a aby navštívil úplně všechna zákoutí a žádné z nich neminul. Robotické vysavače jsou spolehlivé, ale rozhodně to není zadarmo. Platí zde také známé pravidlo, že čím složitější výrobek, tím větší pravděpodobnost, že se na něm něco někdy pokazí. U teleskopické tyče s ručním vysávacím nástavcem se toho moc pokazit nedá. A pokud jste důslední, precizní a pečliví ve svém konání, vyčistíte dno bazénu, jak se říká, „na jedničku“.

kapka vody na hladině

Posilovna a antistres za pár korun

Lidé, kteří chodí pravidelně do posilovny, aby tu zhubli nebo nabrali svalovou hmotu, musí hradit členský příspěvek či jednorázový poplatek. Nejste však v posilovně sami, může tu být vydýchaný vzduch a spousta dalších cvičenců, takže tu nelze hovořit o nějakém soukromí. U vlastního bazénu je to diametrálně odlišné, tam neplatíte ani korunu a ještě navíc lépe čelíte stresu, než v posilovně mezi cizími lidmi.

Pohyb s teleskopickou tyčí a vysavačem rozproudí lymfatický systém a posílí imunitu, zlepší funkci srdce a krevního oběhu, zvýší schopnost regenerace a detoxikace a posílí svalstvo včetně partií, které nejsou tak často zatěžovány, např. břišní svaly a hluboko uložené zádové svaly. A konečně se při práci uvolní hormony dobré nálady, s nimiž pak prožijete příjemnější den.

Čím se trekové boty odlišují od jiných typů obuvi

Není pochyb o tom, že naše chodidla potřebují ochranu a péči. Koneckonců, spoléháme na ně prakticky celý svůj život. Mají za úkol nosit celou naši váhu (která, přiznejme si, není u velké části obyvatel zrovna nejmenší) a bezpečně nás přepravit přes jakýkoliv terén. Je tedy jen pochopitelné, že je dobré jim tento úkol co nejvíce ulehčit.

K tomu slouží mimo jiné především dobrá obuv. Té existuje mnoho druhů, ze kterých si můžeme vybrat. Každý z nich má jiné vlastnosti a hodí se do jiného terénu i pro jinou aktivitu. O tom, že se liší také vzhledem, není třeba mluvit.

zasněžené trekové boty

Jedním z typických příkladů jsou trekové boty. Ty jsou určeny především pro dlouhé výlety do přírody, především pak do horského či skalnatého terénu. Tomu odpovídá i jejich konstrukce, která se v mnoha ohledech liší od jiných druhů bot.

Tím prvním, čeho bychom si měli všimnout, je podrážka. Ta je vyšší a má také mnohem výraznější vzor. Je to samozřejmě proto, aby snížila klouzavost a umožnila zachycení i na hladkém povrchu. Na podobném principu fungují například zimní pneumatiky.

Také zadní část boty je poněkud vyšší, než je zvykem. Je také mnohem pevnější. Je to proto, aby se zvýšila stabilita nohy a aby se snížilo riziko vyvrtnutí kotníku. To je koneckonců v podmínkách, pro které byly tyto boty zamýšleny, poměrně vysoké.

chůze v trekových botách

Co se upevnění týče, je voleno vysoké vázání. To dostalo přednost jak před suchým, tak i klasickým zipem, a to i u dětských variant. Je to samozřejmě z prostého důvodu: tento typ je zdaleka nejbezpečnější. Klasický zip se při chůzi může snadno postupně rozepnout, zatímco do suchého se mohou dostat nečistoty, které sníží jeho účinnost. A bezpečí je zde na prvním místě.

Je samozřejmé, že s tímto typem obuvi nepůjdeme například na společenskou událost. Pokud však potřebujeme takovou, kde bud naše noha dobře chráněna a zpevněna, pak bychom měli sáhnout právě po nich.

Kdo by neznal vlašáky, aneb vlašské ořechy.

Vlašské ořechy, prostě vlašáky. Kdo by je neznal. Za mého dětství, kdykoli jsme přijeli v době zrání vlašáků k babičce a dědovi, byla mi určena funkce hlavní sběračky. Měli na dvoře obrovský ořešák, který každý rok plodil. Úrody sice slábly rok od roku, ale stále ještě byly dost hojné. Ořechy to byly tvrdé, pevné, žádné papíráky, jak se říká vlašským ořechům, které se snadnou rozloupnou a skořápku mají tenkou. Prostě tvrďáky dozrávaly a padaly na zem. V zelené slupce, která když už byly dobře zralé, hnědla a dala se dobře sloupnout. Každé ráno jsem tedy vyběhla s košíčkem, posbírala, co přes noc opadalo samo, nebo tomu pomohl vítr a vyloupala z nahnědlých slupek.

vlašské ořechy

Často jsem na ořech dostala chuť a kamenem se dostávala k jeho jádru. Pokud se mi povedlo jádro alespoň částečné vyjmout a nerozmlátila jsem ho na kaši, opatrně jsem stahovala slabou slupinku, protože ta mi na ořechu přišla odporně hořká. Pokud chtěla babička péct štrúdl a už neměla žádné vyloupané ořechy z loňského roku, musel nastoupit děda s louskáčkem, se kterým bojoval s tvrdými skořápkami. Následně pak jádra nastrouhali nebo jen nasekali nožem a přidali k jablíčkům do závinu. Po takovém víkendu byly moje prsty ještě nějaký den celé černé, od barvících slupek.

veverka

Děda s babičkou odešli už dávno do nebe a brzy za nimi šel i jejich ořešák. Noví majitelé domku měli jinou představu o využití původního dvorku a rozložitý vlašský ořech v nich neměl žádné místo. Někdo má to štěstí, že má kamaráda, nebo kolegu, který ze svého stromu na podzim sklízí nemalou úrodu vlašských ořechů, takže než aby ořechy, které sám nevyužije, nechal ladem na zemi, posbírá, zbaví slupky a rozdá přátelům. Já nikoho takového nemám, takže vlašské ořechy každý rok, před pečením vánočního cukroví musím koupit. Poslední léta zásadně objednávám od Veselé veverky, její ořechy jsou totiž úžasné a snad ještě lepší, než mívala babička s dědou.

Chytré hodinky? Ne! My máme dřevené!

Chcete být originální? Nebaví vás ty věčně chytré hodinky, který má každý druhý člověk? Pak vítejte u mě. Já vám nabídnu ty nejkrásnější! Milujete originalitu? Nebaví vás jak se neustále ve vašem okolí někdo vychloubá chytrými hodinkami, a pak se dozvíte, že dalších 5 lidi má úplně ty stejné? No my ani vy přece nechceme. Proč vlastně dřevěné hodinky, a k čemu jsou dobré? Pokud milujete klasiku, originalitu a vůni dřeva, ze kterého vznikají výrobky, které vydrží, a každému se zalíbí, pak zvolte mě. Budete si moct přesně říct jaký vzhled vašich hodinek si představujete, ať už to bude vzhled ciferníku až po řemínek.

hodinky

Ve všem vám zkrátka vyhovím, a přizpůsobím se vašim potřebám. Nyní se vás ptám. Jste člověk, který miluje přírodu? Nechce jí zatěžovat a miluje vše BIO? Tak u mě zajisté najdete ty svoje vysněné. Ošetřuji hodinky oleji, které jsou naprosto v souladu s přírodou. Protože příroda je ta, která nám dává svoje produkty, a my jsme jí za to všichni moc vděční! Pokud máte Instagram, tak mě tam také naleznete. Mé webové stránky jsou přehledné pro nové zákazníky, a popis výroby hodinek je velmi stručně popsán. Protože chci, abyste se, se mnou sžili. Každé pánské dřevěné hodinky, které vyrobím, dělám s láskou a předávám jim tak krásnou a novou energii.

hodinky

Pokud tedy tyto články čte žena, která shání pro svého milovaného vhodný dárek, pak zajisté ocení mé rady a doporučení. Proto mě určitě kontaktujte, a uvidíte jak vašemu milému po otevření našeho balíčku poskočí srdce radostí. Moje ceny jsou velmi příznivé. Nabízím i poukázky na zakázkovou výrobu hodinek. A nebo znáte snad někoho kdo by tento dárek ocenil? A nebo sháníte dárek vy, ale ne pro muže, ale ženu? Tak si také zajisté u mě vyberete originální kousek. Na svých webových stránkách mám i skvělé hodnocení, abyste si nemysleli, že si vymýšlím! Jsem prostě robswood! Pro mě je les, a jeho dary v podobě dřeva taková srdeční záležitost, že se tyto krásné pocity snažíte předat i vám. Nevíte si ještě rady? Tak se mi ozvěte, a něco vymyslíme!

Šaty s rozparkem, které z vás udělají bohyni

Jestliže jste žena, která miluje šaty jakékoliv délky, hlavní podmínkou však musí být rozparek, tak jste u nás na té správné adrese. My, v mlada-moda.cz, pro vás máme opravdu veliký výběr nejrůznějších šatů s rozparkem, které podtrhnou vaši ženskou krásu a ve kterých si budete připadat jako opravdová bohyně, protože se za vámi otočí nejen muži, ale rozhodně pozornost vzbudí i u zvědavých očí ostatních žen.

šaty pro opravdovou bohyni

V našem velkém sortimentu naleznete šaty s rozparkem ve všech možných barevných kombinací od béžové, bílé a černé, po modrou, červenou, žlutou a zelenou. Stačí jen navštívit naše webové stránky mlada-moda.cz a přesvědčit se o tom sami.

Jestliže sháníte například plesové, či společenské šaty, rozhodně vám doporučujeme náš nejpopulárnější kousek, kterým jsou společenské šaty Abbie zdobené kamínky. Tento střih šatů nabízíme ve třech různých barevných kombinací – černá, bordó a tmavě modrá. Mají velmi příjemné složení – 77 % polyester, 20 % viskóza a 3 % elastan. Díky tomu se krásně přizpůsobí postavě. Doporučujeme je prát co nejšetrněji v ruce. Šaty Abbie s rozparkem jsou momentálně dostupné v pěti velikostech od S až do XXL. Krásně prodlouží a zeštíhlí postavu.

party šaty

Nejvíce oblíbeným kouskem na denní nošení jsou asymetrické šaty, které dokonce nabízíme ve 27 barvách, jako je jasně růžová, žlutá, červená, modrá, želená, bílá, béžová, khaki, fialková, šedá atd.

Tyto asymetrické šaty jsou oblíbené, protože z nich můžete udělat jak sportovní outfit – obujete k nim tenisky a sportovní kabelku, tak i elegantní outfit – zkombinujete je s lodičkami a elegantní kabelkou.

To ale rozhodně není vše. Máme také různé sportovní mikinové šaty s kapucí a rozparkem, nebo jednoznačně elegantní pouzdrové šaty, které si můžete vzít třeba do práce do kanceláře, nebo na pohovor. Určitě si u nás vyberete i večerní party šaty, když půjdete na drink se svojí nejlepší kamarádkou, nebo na rande se svým přítelem, či partnerem.

Poctivé schodiště

Zdědili jste starší dům po Vaší babičce a čeká Vás řada oprav, než bude opět obyvatelný a v dobrém stavu. Pokud ano, tak hlavní věcí bude nejspíše interiérové schody fa-havlicek.cz, které sotva stojí. Ty Vám vyrobí a nainstaluje jedna z nejlepších firem na schody a to firma fa-havlíček. Jejich díla jsou naprostým skvostem pro oči a jejich zákazníci, si nemohou firmu vynachválit. Schody by také měli být dominantou místnosti, a proto byste si na nich měli nechat záležet.

interiérové schody

Tato společnost působí na našem trhu již od roku 1987 a za tu dobu posbírala spoustu zkušeností. Jejich dělníci jsou profesionálové, kteří mají dlouhodobou praxi v tomto oboru. Navíc, má tato společnost vlastní tým projektantů, kteří pracují s profesionálním softwarem a vše propracovávají do posledního detailu. Kreativní přístup v oblasti designu jim rozhodně nechybí a máte se na co těšit. Firma má navíc certifikáty podložnou odbornost a působí i po celé Evropě. Díky tomu jsou jejich výrobky nádherné a také nadčasové. Samozřejmostí je, že využívají pouze kvalitní a odzkoušený materiál, kterému věří. Firma řeší kompletní zakázky na klíč a není tak problém se s nimi domluvit na podrobnostech.

interiérové schody

Tato kvalitní společnost však nevyrábí pouze schodiště, ale zajímá se i o ostatní věci. Mezi jejich nabídku patří vybavení interiéru, vchodové a interiérové dveře, obložení stěn a stropů a mnoho dalšího. Na internetových stránkách se můžete podívat na všechny výrobky, které firmu udělala a zhodnotit tak, zda se Vám jejich výrobky líbí, či nikoliv. Samozřejmostí je, že firmu můžete oslovit s jakoukoliv otázkou, nebo si vytvořit nezávaznou poptávku, na kterou Vám firma odpoví.

Pokud tedy potřebujete na Vašem domě nové schodiště, nebo vyměnit jinou věc z Vašeho vybavení, tak neváhejte a obraťte se na tuto společnost. Určitě nebudete litovat a jejich díla si zamilujete.

Polarizační brýle také mohou pomoci

Pokud byste ocenili takové polarizační brýle, pak vás jistě potěšíme. Možná, že i vy jste již zjistili, že sehnat něco takového není tak snadné, jak se může zdát. Opravdu tomu tak je. Existuje ale jeden web, který vám sluneční brýle pánské polarizační může nabídnout. Nebojte se toho, že byste nesehnali dámské polarizační brýle. Seženete a to právě na tomto webu.

Neváhejte příliš dlouho, a pokud opravdu již velmi dlouho něco takového sháníte, pak uděláte více než dobře, pokud navštívíte daný web a podíváte se, jestli zde nenajdete takové brýle, které by pro vás byly ideální a ve kterých by vám to mohlo slušet.

muž a brýle

Opravdu se neváhejte podívat na celou nabídku, kterou zde najdete, jelikož nebudete zklamaní. Zklamaný nemusí být v dnešní době nikdo a to ani vy. Stačí jen využít možností, které zde jsou.

Je více než jasné, že právě na internetu bude mnohem menší problém něco takového sehnat, než právě v obchodech.

Neváhejte proto příliš dlouho a navštivte nejlépe ještě dnes web, kde najdete to, co hledáte. Určitě se nebojte vsadit si na to, co se vám bude nejvíce líbit. Důležité je, abyste byli více než spokojeni. Věříme, že spokojeni opravdu budete. Stačí se toho jen nebát. Vybírejte pečlivě, abyste byli ve výsledku skutečně spokojeni.

žena a brýle

Sluneční brýle jsou velmi skvělým pomocníkem a jak před slunečními paprsky, pak před modrým světlem. Existují ale i jiné důvody, proč si lidé sluneční brýle pořizují.

Pokud skutečně žádné sluneční brýle nemáte, nebo vám již ty, které máte, nevyhovují, měli byste se co nejdříve podívat po brýlích nových, se kterými budete více než spokojeni. Věříme, že v dnešní době může být spokojený opravdu každý a to dokonce i vy.

Neváhejte příliš dlouho a dejte šanci slunečním brýlím, se kterými byste mohli být spokojeni a to dokonce i vy. Nebojte se, že nenajdete to pravé. Jistě najdete.

Jak určit správnou velikosti prstenu?

Jen málokdo si jde koupit prsten sám pro sebe. Obvykle jsou prstýnky, stejně jako ostatní šperky, ideálním nápadem na dárek pro své blízké. Výhodou nakupování šperků na internetu je bezesporu veliký výběr, často je ale oříškem vybrat správnou velikost, a vyhnout se tak výměně velikostí poté, co obdarovanému prstýnek nesedí. Přečtěte si, jak efektivně a rychle vybrat správnou velikost prstenu tak, aby sedl na první dobrou.

Starý prsten poradí

Pokud potřebujete znát velikost svého prstenu v evropském číslování, ve kterém bývá označována velikost u většiny obchodů, postačí vám k tomu váš padnoucí starý prsten, tužka a papír. Stejně tak můžete změřit průměr prstenu, který nosí vaše drahá – snadno tak zjistíte, jakou velikost zvolit v případě, že ji chcete obdarovat novým. Stačí tak počkat na správnou chvíli, kdy prsten nebude střežit, a poté ho obkreslit na papír. Naměřený průměr tak snadno dohledáte v tabulce velikostí, kterou většina obchodů disponuje. Poté už můžete vybrat prsten podle vašeho gusta a ve velikosti, která dotyčné (či vám) padne na míru.

Papír a nůžky nezklamou

Proužek papíru, nůžky a tužka k označení – pouze to vám bude stačit k tomu, abyste zjistili obvod prstu. V případě, že po ruce nemáte žádný starší prstýnek, podle kterého byste změřili průměr, bude tento způsob ideální. Proužek papíru obtočíte kolem prstu a tužkou vyznačíte čárku tam, kde se papír potká se svým začátkem. Výsledná naměřená hodnota je obvod prstu. Podle obvodu pak snadno dohledáte velikost prstenu.

Žena si zakryla tvář rukama

Když máte dobrý odhad

I když jsou nejideálnější variantou měřící kroužky, které se buď dají zakoupit na internetu, nebo je možné je zapůjčit v některých obchodech se šperky, pokud máte dobrý odhad, poradíte si ale i bez nich. Pokud si pozorně prohlédnete ruku vaší milé, můžete přijít na způsob, jak velikost odhadnout. Pánský malíček může být podobně veliký jako třeba dámský prsteníček nebo prostředníček. I když je tato varianta spíše nouzovou, s trochou štěstí můžete i takovým způsobem vybrat padnoucí prsten, který nebudete muset měnit za menší nebo větší.

Na co si dát při měření a výběru velikosti prstýnku pozor?

Měřit prsty pro zjištění velikosti prstenu byste měli vždy v klidu doma při pokojové teplotě. V letních horkých dnech mají totiž prsty tendenci otékat a mohou se tak zvětšit až o dvě velikosti, zatímco na mrazu budou spíše menší. Měřit bychom také měli prst právě na té straně, na které bude nošen – ruka, kterou píšeme totiž může mít prsty silnější. Nezapomeňte brát zřetel i na to, jak silné máte vy nebo obdarovaná klouby, přes které musí prsten projít – pokud jsou klouby výrazně silnější, je vhodné brát větší velikost prstenu.

Pokud se ale s velikostí prstýnku hned napoprvé přece jen netrefíte, nevěste hlavu – obvykle nebývá problémem šperky v internetových obchodech vyměnit. Určitě nebudete první ani poslední – s návodem na měření velikosti ale dost možná žádné výměny nebudou zapotřebí, a vy se na první dobrou trefíte nejen do vkusu, ale i co se velikosti týká. Pro možnost, že by prsten neseděl, doporučujeme ale nechat případné rytiny do prstýnku až na dobu, kdy si velikostí budete 100% jisti.