Chcete mít volné ruce?

Kočárek je pro mnoho rodičů zcela nepostradatelný. Díky němu nemusí dítě pořád nosit na rukou nebo uvázané na sobě, a mohou se volně pohybovat. Miminko může být v kočárku spokojené, a proto jej tolik rodičů nakonec koupí. Je ale těžké vybrat takový kočárek, který bude ideální. Proto jej vždycky kupujte osobě až poté, co si jej vyzkoušíte. Musí sednout vám oběma a samozřejmě musíte vybírat kočárek podle toho, aby byl co nejlepší pro vaše miminko.

ženy s kočárkem

Čím začít?
Odpíchněte se od toho, kolik peněz za něj chcete utratit, a cenové hladiny se držte. Důležité je vybírat kočárek i podle toho, kdy se má miminko narodit. Je to proto, že některé kočárky mají velmi malé hluboké korby a dítě by se do ní za chvíli nevešlo. V potah berte i jízdu se zimním fusakem.

Nástavba a sedačka
Někdo chce mít trojkombinaci, někdo si raději koupí sedačku zvlášť a někdo si koupí zvlášť i sportovní kočárek. Pokud chcete mít všechno koupené předem, zvolte trojkombinaci. A u výběru kočárku dávejte pozor na to, aby vám kočárek seděl výškově. Pokud se kočárek nedá přizpůsobit vaší výšce, může to být problém.

šedý kočárek

Mnoho rodičů dnes dává přednost levnějším kočárkům, protože dítě jej bude využívat podle zvoleného typu maximálně pár let, a tak nechtějí utrácet desítky tisíc korun. To je samozřejmě v pořádku a levnějších kočárků se rozhodně bát nemusíte. Naopak dnes mezi nimi najdete skutečně kvalitní a hezké kočárky, jako je například kočárek Kunert mila. Za necelých 12 tisíc korun můžete mít prostorný a designové velmi povedený kočárek, který vás dostane kvalitním zpracováním, lehkou konstrukcí a dokonce vám nabídne možnost přidělání hluboké korby po i proti směru jízdy, což je velmi neobvyklé. Ať už se rozhodnete pro tento kočárek nebo vyhraje jiný, určitě si jej zkuste nejen výškově, ale zkuste si ho složit a dát do kufru auta, ať víte, jestli se do něj vejde.