Jak na prostatu


Tak, jako ženy trápí ve středním věku a s příchodem menopauzy potíže s tím spojené, tak i muži mají zdravotní problémy související s věkem. Mezi nejčastější patří onemocnění prostaty.

chlap v kabátě

Kde tento orgán leží? Je přibližně velikosti slepičího vajíčka a nachází se tam, kde pánev. Mladí muži ani neví, že takový orgán mají, a to díky vyrovnané hormonální hladině. Tato žláze je spjata s močovou trubicí a s narůstajícími roky pak na tuto tlačí a to způsobuje obtíže, které se začínají objevovat při močení. Tedy pocit na močení zde je, ale fakticky unikne jen pár kapek. Statistiky říkají, že touto poruchou trpí zhruba polovina mužů ve středním věku. Léčba se dříve prováděla chirurgicky. 


Pojďme se ale podívat na hlavní příčiny. Tak jako i u jiných obtíží a nemocí, i za touto stojí nevyvážená a nezdravá strava, přílišný příjem bílkovin, tedy hlavně konzumace červeného masa a mléčných výrobků není v pořádku. Ten, kdo jí zdravě, tedy alespoň si to myslí, případně se vyhýbá konzumaci masa, také nedělá úplně dobře, pokud jeho jídelníček obsahuje sójové produkty, ty jsou bohužel také plné bílkovin. A tak je dobré do jídelníčku zařadit málo tučná jídla a hodně se hýbat. Nepřítelem je také nadváha.
běh ve tmě


Pokud už se první problémy vyskytnou, pak by změna stravovacích návyků měla být samozřejmostí. Než půjdete spát, vyhněte se zvýšené konzumaci tekutin, omezte pití kávy a jiných nápojů obsahujících kofein. Ostrá jídla si dopřávejte opravdu minimálně. Užívání některých léků problém s prostatou také může snížit. Pokud užíváte doplňky stravy, tak s nimi to také nepřehánějte, obzvláště pak se zinkem, který ve větším množství spíše škodí.


Zkusit můžete i různé bylinné výtažky, např. z africké švestky. Pokud nic z toho nezabere a k žádnému výraznějšímu zlepšení nedojde, pak už nezbývá nic jiného, než návštěva odborníka, v tomto případě urologa, který už si bude vědět rady a doporučí nejvhodnější léčbu.


Posted in Nezařazené