Jak si vypomáhat při hubnutí po porodu

Jak účinně zhubnout po porodu https://www.bmikalkulacka.cz/jak-ucinne-zhubnout-po-porodu? Především to nepřehánějte s cvičením a větší pozornost věnujte zdravému jídelníčku. Základ by měly tvořit celozrnné obiloviny, luštěniny a luštěninové pomazánky, zdravé tuky (za studena lisované rostlinné oleje) kvůli vstřebávání vitamínu A a to nejdůležitější je velké množství čerstvé zeleniny. Samozřejmě můžete zařadit i ovoce včetně sušeného a nějaké oříšky, nejlépe vlašské, které mají dostatek nenasycených mastných kyselin omega-3 a kešu, jež vynikají vysokým obsahem L-Tryptofanu. Ale to není vše.

těhotná žena

Vyhýbejte se stresu, zkuste to s adaptogeny

V první řadě byste se měly snažit vyvarovat jakémukoli stresu a myslet především na narozené dítě. Je na matce životně závislé doslova ve všem a velmi citlivě vnímá každý neklid, nervozitu a napětí. Stres neprospěje samozřejmě ani vám, protože se v takovém okamžiku zvyšuje hladina stresových hormonů (adrenalin, kortizol), a tím se brzdí přirozený proces trávení a snáze se pak ukládá z přebytků podkožní tuk. Je všeobecně známo, že stres přispívá k přibírání na váze, stejně tak spánkový deficit, proto se snažte každý den spát alespoň osm hodin.

těhotná maminka s holčičkou

Adaptogenní byliny, jako je Ženšen, Rozchodnice růžová nebo Ashwagandha, mají významný vliv na hormonální rovnováhu a zároveň výborně posilují organismus matky, která má za sebou náročnou fázi těhotenství i porodu. Někteří odborníci dokonce adaptogeny navrhují i v průběhu porodu a těsně po něm, neboť to nevadí ani samotnému miminku.

Adaptogeny posilují organismus tak, aby se co nejrychleji navrátil do přirozeného stavu, to znamená, že pomáhají i při shazování poporodní nadváhy. Po porodu byste také neměly vůbec pít kofeinové nápoje, a jste-li navyklé na kávu, dopřejte si raději ájurvédskou, která žádný kofein neobsahuje, ale najdete v ní naopak adaptogenní rostlinky, jako je Ashwagandha, Brahmi nebo Shatavari. Poslední jmenovaná je zvláště vhodná pro ženy, i když jí samozřejmě mohou pít i muži.