Jak si vypomáhat při hubnutí po porodu

Jak účinně zhubnout po porodu https://www.bmikalkulacka.cz/jak-ucinne-zhubnout-po-porodu? Především to nepřehánějte s cvičením a větší pozornost věnujte zdravému jídelníčku. Základ by měly tvořit celozrnné obiloviny, luštěniny a luštěninové pomazánky, zdravé tuky (za studena lisované rostlinné oleje) kvůli vstřebávání vitamínu A a to nejdůležitější je velké množství čerstvé zeleniny. Samozřejmě můžete zařadit i ovoce včetně sušeného a nějaké oříšky, nejlépe vlašské, které mají dostatek nenasycených mastných kyselin omega-3 a kešu, jež vynikají vysokým obsahem L-Tryptofanu. Ale to není vše.

těhotná žena

Vyhýbejte se stresu, zkuste to s adaptogeny

V první řadě byste se měly snažit vyvarovat jakémukoli stresu a myslet především na narozené dítě. Je na matce životně závislé doslova ve všem a velmi citlivě vnímá každý neklid, nervozitu a napětí. Stres neprospěje samozřejmě ani vám, protože se v takovém okamžiku zvyšuje hladina stresových hormonů (adrenalin, kortizol), a tím se brzdí přirozený proces trávení a snáze se pak ukládá z přebytků podkožní tuk. Je všeobecně známo, že stres přispívá k přibírání na váze, stejně tak spánkový deficit, proto se snažte každý den spát alespoň osm hodin.

těhotná maminka s holčičkou

Adaptogenní byliny, jako je Ženšen, Rozchodnice růžová nebo Ashwagandha, mají významný vliv na hormonální rovnováhu a zároveň výborně posilují organismus matky, která má za sebou náročnou fázi těhotenství i porodu. Někteří odborníci dokonce adaptogeny navrhují i v průběhu porodu a těsně po něm, neboť to nevadí ani samotnému miminku.

Adaptogeny posilují organismus tak, aby se co nejrychleji navrátil do přirozeného stavu, to znamená, že pomáhají i při shazování poporodní nadváhy. Po porodu byste také neměly vůbec pít kofeinové nápoje, a jste-li navyklé na kávu, dopřejte si raději ájurvédskou, která žádný kofein neobsahuje, ale najdete v ní naopak adaptogenní rostlinky, jako je Ashwagandha, Brahmi nebo Shatavari. Poslední jmenovaná je zvláště vhodná pro ženy, i když jí samozřejmě mohou pít i muži.

Léto budiž pochváleno!

Ano, ano, a ještě jednou ano. Sice je za dveřmi jaro, ale to je nejlepší příprava na léto. Už nyní je třeba kontrolovat, zda je vše kolem bazénu v pořádku a zda na nás nečeká nějaké překvapení po zimě. A pro ty, kdo ještě tyto starosti nemají, protože nemají ani bazén, pro ty mám dobrou zprávu. Právě nyní je nejvyšší čas si bazén koupit. A neváhejte.

Ne, že by pak nebyly, ale budou o dost dražší a asi bude složitější sehnat ten typ, který zrovna vy potřebujete. Takže si honem najděte web, který vám koupi umožní.

Počítejte také s tím, že budete potřebovat další věci k tomu, aby vám voda dlouho vydržela a mohli jste ji v bazénu mít dlouho. K tomu je třeba hlavně filtrace, ta je vlastně nutností a pak ještě například nějaká chemie, která ničí to nejdrobnější, to, co ani nevidíme pouhým okem.

velký bazén

Je dobré mít také síťku na nečistoty, a k ní můžete také koupit bazénový vysavač. To vše si také můžete najít někde na internetu.

Vlastně ani nehledejte a klikněte na modrý text níže, který vás přepošle k jednomu z největších prodejců. Ten prodává vše, co zde čtete, a tedy samozřejmě i bazénové vysavače.

Těch je samozřejmě velká spousta všech možných typů, od jednoduchých ručních až po automatické, které odvedou čištění za vás.

A jaký vysavač vybrat? Tak především si ujasněte, zda jste ochotni poměrně často vysávat a tím vodu čistit. Pokud ne, berte automat. Je ovšem jasné, že si za něj připlatíte.

Pokud nemáte zájem ani o poloautomaty, sáhněte tedy po levnějších ručních strojích.

malý bazén

Stále nevíte, jaký koupit? Nuže, až budete na výše zmíněním webu, tak se nebojte otázat. Tamější prodejci toho vědí skutečně hodně a rádi vám s výběrem poradí. Věřte tomu, že mají dlouholeté zkušenosti a znalosti na patřičné úrovni. To víte, nějaký jouda který tomu nerozumí by tam pracovat nemohl.

Nuže neváhejte a rychle si všechno pořiďte, abyste pak nemuseli litovat, že je pozdě.

Designové nerezové zábradlí

Každé schodiště, balkon nebo terasa potřebují kvalitní zábradlí. Zábradlí plní funkci především bezpečnostní. Chrání nás před možným pádem, ale také usnadňuje chůzi po schodech dětem nebo seniorům. Vybrat správné zábradlí může být oříšek, pokud chceme zábradlí přesně padnoucí do našeho interiéru. Při výběru zábradlí máme na výběr hned z několika možných materiálů. Oblíbené jsou zábradlí dřevěná, nerezová, skleněná i plastová. Dřevěné zábradlí se hodí do nenáročných pohodlných interiérů, krásně vynikne v rustikálním nebo provensálském stylu. Nerezové zábradlí upoutá pozornost svým vzhledem a hodí se takřka do všech typů interiéru. Může působit luxusně, ale také minimalisticky. Skleněné zábradlí pasuje do moderních interiérů a plastové je vhodné kombinovat se dřevem nebo kovem.

nerezové zábradlí

Nerezové zábradlí https://www.kmkdesign.cz/zabradli-nerezova je univerzální a vyrábí se buďto samostatně nebo v kombinaci s jiným materiálem. Vybrat si můžete požadovanou povrchovou úpravu nerezu – leštěná, broušená nebo kartáčovaná ocel. Nerez v kombinaci se dřevěným madlem a dřevěnými sloupky vypadá velice dobře při použití u dřevěných schodů. Nerezové zábradlí s výplní tvořené sklem skvěle vynikne v moderních interiérech. Sklo může být čiré, mléčné, barevné, kouřové nebo s různým potiskem. Pokud si vyberete celonerezové zábradlí, výplň bude tvořena pruty ve svislé nebo vodorovné variantě nebo si můžete vybrat oblíbenější lankovou výplň.

mokré zábradlí

Výhodou nerezových zábradlí je jejich snadná údržba. Povrch stačí otřít vlhkým hadříkem. Pokud se chcete vyvarovat případných otisků prstů, pořiďte si speciální spreje, které nerez dokonale vyčistí a navíc ochrání zábradlí před otisky. Cenově vás nerezové zábradlí vyjde od 4500 Kč za běžný metr. Záleží na složitosti konstrukce a výběru materiálů. Nerezové zábradlí vám dlouho vydrží a zůstane stále krásné.

Papírové proti látkovým

Nejsem přítelem přílišného plýtvání, třídím odpad od samého počátku, co to u nás bylo možné a podporuji domácí výrobce, protože nesnáším převážení zboží a součástek po celé zeměkouli sem a tam. Ale někdy mi přijde některé úsilí ekologů až příliš. Plasty jsou hrůza, ale papír jako škodlivý zrovna nevidím. Ano, při jeho výrobě se spotřebovává dřevo, ale deštné pralesy padají za oběť kvůli jiným věcem, určitě ne kvůli výrobě papíru. Je velmi dobře recyklovatelný a dá se házet i do kompostu, což s kuchyňskými utěrkami běžně dělám.
Pojďme si trochu porovnat výhody a nevýhody látkových a papírových kapesníků. Ty druhé momentálně v oblibě mezi spotřebiteli rozhodně vedou.
krabička na kapesníky.png

Látkové kapesníky

·         Součást obleku elegána
·         Lépe vypadá
Dokud ho nezačnete používat.
·         Silná, kvalitní látka
Snese více nálože, než kapesník papírový, proto je ideální třeba při nachlazení a rýmě.
·         Musí se prát a žehlit
Na to často ekologové zapomínají.  A ne každý flek z něj pak dostanete dolů.
·         Dá se déle používat
Ale vytřepáváte-li z něj zaschlé zbytky předešlého používání, není to nic hezkého ani zdravého.
·         Může být problém s jeho přenášením
Hozený v kabelce nebo zastrčený v kapse není zrovna hygienický.

Papírové kapesníky

·         Lehce se umístí do kabelky
Praktické balení po deseti kusech vám zajistí, že je máte vždy při ruce a hygienicky čisté.
·         Dají se po použití vyhodit
Nemusíte je s sebou transportovat až domů, abyste je hodili do špinavého prádla, nýbrž je vyhodíte do nejbližšího koše.
látkové kapesníky.jpg
·         Můžete s nimi utřít cokoliv
Krev, mastnota, mour, prostě cokoliv a nemusí vás trápit stálost skvrn.
Pro obě skupinky platí, že existují ve více cenových kategoriích a různé kvalitě. U látkových jsou nejtypičtější bavlněné kapesníky, ale mohou být třeba i hedvábné, saténové a jiné. To se týká hlavně těch, které jsou součástí obleku a primárně neslouží k utírání nosu.

Užijte si léto bez veder


Venku praží slunce a my radši zůstaneme zalezlí doma kde to není o moc lepší. Potřebujeme pracovat na počítači nebo jen relaxujeme u televize. V létě nám však tyto činnosti ztěžuje jedna věc. A to horko. Je to obtěžující, ale nedá se s tím nic dělat. Navíc kvůli narůstající teplotě na planetě, která se každý rokem zvyšuje se stává horko nesnesitelné i ve výše položených místech.
klimatizace LG.jpg

Proto je zapotřebí zakročit. Vhodným řešením je klimatizace, zde se může ovšem zvednout vlna nesouhlasu. Jelikož každý není tomuto zařízení úplně nakloněn. Má velkou spotřebu energie, přispívá ke vzniku uhlíkové stopy, a navíc obsahuje látky, které nejsou zdraví ani přírodě příliš prospěšné. Freony a jiné látky, které využívá klimatizace k chlazení můžou mít nebezpečný dopad.

Dnes je však většina klimatizací vyráběných na co nejšetrnější bázi. To by mělo zabránit následným únikům těchto látek do volné přírody. Výrobci se navíc snaží tyto zařízení vyrábět s různými ekonomickými módy, kdy spínají pouze tehdy pokud teplota vzroste nad požadovanou úroveň.

Jak vybrat tu pravou?

Výběr té správné je o něco náročnější věc. Trh je přesycen tímto zbožím hlavně v letních měsících, jelikož poptávka po klimatizacích roste. Jak ale vybrat tu správnou? K překvapení všech jde zase jen o cenu. Výrobci se snaží uspokojit potřeby řadových zákazníků, ale také těch movitějších.
odsávací ventilátor.jpg

Pro standardní ochlazení postačí základní klimatizace. Ta se skládá ze dvou části. První je pevně zabudovaná venku a pouze vzduch nasává, zatímco druhá část získaný venkovní vzduch zpracovává a ochlazuje jej na požadovanou teplotu. Tato klimatizace má pouze manuální ovládání, ale bohatě postačí pro úlevu od veder.

Jestli se rozhodnete pro dražší variantu můžete se těšit z automatických programů, dálkového ovládání nebo přídavného topného tělesa. To vám pomůže v obdobích mezi končícím létem a začínajícím podzimem.


Led panely

V sekci osvětlení zatím ještě nejsou led panely moc známé. Ovšem pomalu se dostávají do podvědomí všech uživatelů. Moderní a technicky velice vyspělá technologie typu led nás velice rychle okouzlila to zejména proto, že snižuje náklady na energie. Produkty mají dlouhou životnost, vysokou kvalitu provedení, hezký vzhled, originální design a vytváří jedinečnou atmosféru kdekoliv v místnosti.
světelný paprsek a mraky.jpg

Jak je to s jejich původem a vznikem?

Možná vás překvapí, že právě led panely se začaly vyrábět jako náhrada za kancelářská svítidla do rastru 60×60 cm na trubice T8. Tento typ osvětlení měl být úspornější, šetrnější a také kvalitnější. Všechny předpoklady se splnily. Díky nové vyspělejší technologii se tento typ osvětlení dostal až tak daleko, že je mnohem úspornější, než jakýkoliv předešlý světelný výrobek. Moderní vzhled a estetický design si velice rychle oblíbili i další uživatelé. Proto tyto výrobky rychle a snadno přesáhly své běžné použití a začali je lidé pořizovat i do běžných domácností a na další místa, kde získaly své kouzlo. Proto se s nimi v dnešní době už nesetkáte jenom jako s kancelářskými svítidly, ale mají i jiné rozsáhlé možnosti použití. Samozřejmě, že je stále můžete použít jako podhledové svítidla do kanceláří nebo průmyslových aplikací, ale velice často se s nimi setkáváme v našich domovech, restauracích, hotelech, penzionech a hodně oblíbenými se stali i v shoplightingu. Jedná se o vynikající náhradu klasických zářivek. Oproti starým klasickým zářivkám však přináší tento nový typ mnoho výhod.
Svítidlo lze často umístit do podhledu, přisadit ke zdi nebo zavěsit.
červenozelené led světlo.jpg
Hlavní vlastnosti led panelů:
Ø  vysoká životnost oproti klasické zářivce
Ø  svítidla se nemusí žádným způsobem udržovat
Ø  vyšší světelná vytíženost
Ø  úspora energie
Ø  rovnoměrné světlo
Ø  moderní a esteticky vyvážený vzhled
Ø  flexibilita montáže – lze je umístit do podhledu (nejčastější použití), přisadit ke zdi nebo zavěsit. 

Jak vybrat vhodnou americkou chladničku

Mrazící a chladicí část jsou od sebe odděleny, každá má obvykle svůj vlastní kompresorový okruh a před odjezdem na dovolenou je možné chladicí kompresor vypnout a potraviny z chladničky přesunout do mrazáku (pokud to jde).
lednice velká

Co byste měli při nákupu americké chladničky vědět

Zásadní pro Vás bude zvolit velikost chladničky. Na jednu osobu je doporučený objem 65 litrů chladničky a 25 litrů mrazicího prostoru. Až budete znát potřebný chladicí a mrazicí objem, podle něj si zvolíte rozměry chladničky. Musíte si vždy pečlivě rozmyslet, kam chladničku postavit. Jednak se chladnička musí na místo vejít, a pak nesmíte podcenit ani trasu, kudy se bude do bytu transportovat. Přece jen se jedná o obrovský kus spotřebiče, který zaměstná minimálně dva zkušené stěhováky.

Dávkovač ledu, dvířka pro nápoje, Crisper Box

Pozornost by neměla uniknout volbě energetické náročnosti přístroje. Nejúspornější modely jsou označeny A+++. (Čím méně křížků, tím méně úspory elektřiny). Rozdíl mezi třídou A a A+++ může být až 90% úspory energie!
Velmi výhodný je pro řadu domácností speciální dávkovač ledu a vody na přední straně dveří a samostatná dvířka pro nápoje, aniž byste museli otevírat celé velké dveře chladničky. Velmi užitečný je i tzv. Crisper Box, jedná se o důmyslnou zásuvku pro zachování čerstvosti zeleniny a ovoce. Crisper box může mít různé rozměry pro různě početné rodiny.
chlazené drinky

Nofrost a Multiairflow

V základní výbavě by neměla chybět funkce Multiairflow, která poskytuje nepřetržitý proud chladného vzduchu, a tím pádem stálou konstantní teplotu uvnitř chladničky. Výhodou této technologické vychytávky je zamezení vysušování potravin a prodloužení jejich trvanlivosti.
Uvnitř amerických chladniček zaujala své místo i funkce Nofrost pro zamezení námrazy vznikající na vnitřních stěnách chladicího prostoru. Nofrost  zároveň chladničku automaticky odmrazuje, což představuje energetickou úsporu poměrně značnou.
Samozřejmostí je antibakteriální povrch uvnitř chladničky a mrazáku, který ovšem znáte i z jiných typů chladniček.

Přepravní palety

Potřebujete přepravit zboží z místa A do místa B? Pokud ano, tak tohle je skvělá možnost pro vás, tak nemějte strach. Bude to pro vás jednoduché, protože my vám toho nabízíme dost, takže si vybere i ten nejnáročnější klient, to je jasné. Všechno bude pro vás skvělé řešení a opravdu jednoduché. Určitě tohle všechno udělejte ještě hned dneska. Bude to pro vás ideální řešení ve všech stránkách. Určitě tohle bude skvělé a pro vás příjemné a přijatelné.
stoh palet.jpg
Původně se naše firma zabývala pouze výkupem palet, ale potom jsme to změnili a chtěli jsme nabídnout co nejširší nabídku široké veřejnosti, proto máme udělané tohle všechno, tak se nebojte a prostě to udělejte ještě teď. Vaše spokojenost je pro nás nejdůležitější, takže si na tom si opravdu zakládáme, tak se nebojte a prostě to udělejte hned. Všechno dopadne dobře. Tohle je pro vás naprosto skvělé. My vám toho nabízíme hodně. Kromě koupě a pronájmu také i opravy, konzervaci a všechny tyhle služby, které jsou s tím spojené, protože naše nabídka je skvělá a chceme, abyste to tak cítili i vy a stačilo vám využít na všechno, do se týče palet naši firmu a nemusíte shánět žádnou jinou, to je nesmírně důležité.
pět přepravních palet.jpg

Kvalitní firma

Naše firma je opravdu kvalitní. Nebojte se tohle všechno co nejrychleji udělat. Tohle dopadne dobře, protože my do toho dáme všechno. Dodržme termíny a bude to pro vás ideální. Rozhodněte se hned. Bude to pro vás rozhodně skvělé a bude se vám to jistě moc líbit. Vyberte si naše služby a budete nadšení. Určitě tohle dopadne dobře. Zkušenosti, které jsme nasbírali za celou, dlouhou dobu působení, umíme využít opravdu efektivně tak, abychom pro vás nachystali jak tu nejlepší nabídku, tak i naše služby jsou prostě vychytané. My se budeme ze všech sil snažit, abyste vy byli spokojení. Uvidíte sami, bude to skvělé. Přesvědčte se sami na vlastní kůži.

Pro děti to nejlepší

Jste pyšná nastávající maminka a chcete si začít střádat výbavičku pro své nenarozené děťátko? Máte spoustu možností, dnes najdete v obchodech obrovské množství nejrůznějších kousků, které si už od pohledu zamilujete. Pokud se však chcete vyhnout nakupování v přeplněných nákupních centrech, tak určitě uvítáte možnost nakupovatoblečení pro miminko z domova přes internet. Existuje spousta internetových obchodů, kde narazíte na moderní dětský textil, který bude kypět roztomilostí. Roztomilost je sice také důležitá, avšak je samozřejmě nutné vybírat i podle jiných parametrů. Jakých?

batole

  • Materiál – aby pro vaše miminko byl daný kousek co nejpohodlnější, tak je nutné zainvestovat do opravdu kvalitních materiálů, nejlépe do bavlny. Zapomeňte na umělé tkaniny, jako je například polyester, což je zbytečně kousavý a nepříjemný materiál.
  • Velikost – je nutné si uvědomit, že děti rostou jako z vody, a že vaše padesáticentimetrové miminko za měsíc bude mít o několik centimetrů víc. Neváhejte si tedy udělat zásobičku různých velikostí, aby vás nic nepřekvapilo.
  • Střih – je důležité, aby daný kousek vašemu děťátku opravdu seděl, proto volte textil, který bude mít kvalitně řešený střih. Lemy musí být hebké a dobře zarovnané.

miminko

Atraktivní ceny vás nadchnou

Nakupování na internetu má další výhodu v tom, že je to mnohem levnější než textil z klasických kamenných obchodů. Ušetříte tedy spoustu peněz, a v závěru toho koupíte mnohem více. Určitě vás bude nízká cena těšit i proto, že jak jsme řekli, děti rostou jako z vody, což vyžaduje časté nakupování. Takto to pro vás nebude tak velká finanční zátěž. Další nelogická věc, které se nastávající maminky dopouští, je nakupování drahých značkových kousků. Ty však nejsou pro miminko vůbec potřebné, mnohem důležitější je zaměřit se na parametry uvedené výše – tedy na materiál, velikost a správně padnoucí střih.

Zázemí pro našeho zvířecího kamaráda

Chystáte si pořídit morče? Tento veselý a vnímavý kamarád vás bude milovat. Rád si povídá, je komunikativní a přitom se jedná o velice roztomilého hlodavce. Ještě před tím, než si ho přinesete poprvé domů, myslete na to, že jej musíte mít kam umístit, proto je nezbytné pořídit mu klec. Teprve v takovém výběhu se bude cítit příjemně. Bude pro něj novým domovem. Dopřejte mu vše, co má rád a co k životu potřebuje a on se vám odvděčí tím, že pro vás bude navždy velkým kamarádem.

morčata

V tomto novém domově bude celý život váš nový kamarád žít. Proto je potřeba na to myslet a vytvořit mu příjemné zázemí, ve kterém mu nebude nic scházet.

Klece bývají dostatečně velké a prostorné, aby se zde zvířata mohla pohybovat. Mají pevný podklad, který se snadno čistí. Díky tomu budete moci udržovat stále pořádek ve výběhu vašeho zvířete. Vrchní díl bývá snadno odnímatelný. Je však nezbytný, protože i tato zvířátka umí skákat a pokud jim pořídíte do výběhu domeček, pak můžete očekávat, že se budou pohybovat všude, třeba i na něm, proto je důležité, aby byl celý výběh ze všech stran zajištěn.
Klec na morče by měla být vždy přizpůsobená velikosti daného jedince a jeho potřebám.

morče domácí

Co nesmí ve výběhu chybět

  1. Samotná klec by měla obsahovat seno, kterým se zvířata živí a mají jej často i jako podestýlku.
  2. Jako podestýlka se také hodí hobliny, nikoliv však piliny, které jsou daleko jemnější a mohly by se dostat zvířátkům do uší, nosu nebo úst a způsobovat jim nepříjemné podráždění.
  3. Do výběhu je potřeba vložit misku s jídlem. Vhodnou potravou jsou klasické granule. Jistě brzy zjistíte, jaké si zrovna váš konkrétní jedinec zvolil za oblíbené. Vyzkoušet můžete různé typy i druhy, protože se tento sortiment nabízí v neomezeném množství. Najdete také různé výrobce a odlišné složení, takže můžete zkoušet, co si váš nový kamarád vybere a co mu bude nejvíce chutnat.
  4. Nesmí chybět ani napáječka. Každé zvíře musí mít nepřetržitý přístup k pitné a čisté vodě. Nejvhodnější jsou proto napáječky, kde se voda nekontaminuje a zůstává stále čistá.
  5. Zmínit bychom měli ještě domeček. Zejména morčata jsou velice komunikativní, ale mají rády i své pohodlí. Mohou se do něj schovat, když je něco vyleká nebo vyplaší. Budou se díky tomu cítit bezpečně a přirozeně.
  6. Zázemí pro našeho nového kamaráda můžete vybavit také nějakou hračkou. V tomto případě se nabízí houpačka.