Zázemí pro našeho zvířecího kamaráda

Chystáte si pořídit morče? Tento veselý a vnímavý kamarád vás bude milovat. Rád si povídá, je komunikativní a přitom se jedná o velice roztomilého hlodavce. Ještě před tím, než si ho přinesete poprvé domů, myslete na to, že jej musíte mít kam umístit, proto je nezbytné pořídit mu klec. Teprve v takovém výběhu se bude cítit příjemně. Bude pro něj novým domovem. Dopřejte mu vše, co má rád a co k životu potřebuje a on se vám odvděčí tím, že pro vás bude navždy velkým kamarádem.

morčata

V tomto novém domově bude celý život váš nový kamarád žít. Proto je potřeba na to myslet a vytvořit mu příjemné zázemí, ve kterém mu nebude nic scházet.

Klece bývají dostatečně velké a prostorné, aby se zde zvířata mohla pohybovat. Mají pevný podklad, který se snadno čistí. Díky tomu budete moci udržovat stále pořádek ve výběhu vašeho zvířete. Vrchní díl bývá snadno odnímatelný. Je však nezbytný, protože i tato zvířátka umí skákat a pokud jim pořídíte do výběhu domeček, pak můžete očekávat, že se budou pohybovat všude, třeba i na něm, proto je důležité, aby byl celý výběh ze všech stran zajištěn.
Klec na morče by měla být vždy přizpůsobená velikosti daného jedince a jeho potřebám.

morče domácí

Co nesmí ve výběhu chybět

  1. Samotná klec by měla obsahovat seno, kterým se zvířata živí a mají jej často i jako podestýlku.
  2. Jako podestýlka se také hodí hobliny, nikoliv však piliny, které jsou daleko jemnější a mohly by se dostat zvířátkům do uší, nosu nebo úst a způsobovat jim nepříjemné podráždění.
  3. Do výběhu je potřeba vložit misku s jídlem. Vhodnou potravou jsou klasické granule. Jistě brzy zjistíte, jaké si zrovna váš konkrétní jedinec zvolil za oblíbené. Vyzkoušet můžete různé typy i druhy, protože se tento sortiment nabízí v neomezeném množství. Najdete také různé výrobce a odlišné složení, takže můžete zkoušet, co si váš nový kamarád vybere a co mu bude nejvíce chutnat.
  4. Nesmí chybět ani napáječka. Každé zvíře musí mít nepřetržitý přístup k pitné a čisté vodě. Nejvhodnější jsou proto napáječky, kde se voda nekontaminuje a zůstává stále čistá.
  5. Zmínit bychom měli ještě domeček. Zejména morčata jsou velice komunikativní, ale mají rády i své pohodlí. Mohou se do něj schovat, když je něco vyleká nebo vyplaší. Budou se díky tomu cítit bezpečně a přirozeně.
  6. Zázemí pro našeho nového kamaráda můžete vybavit také nějakou hračkou. V tomto případě se nabízí houpačka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup