Dům plný lidí a zvířat

Záleží na tom, na co jste zvyklí. Jestliže vlastníte dům či byt, ve kterém je dostatek prostorů, mnoho pokojů a dostatek místa, tak si můžete pořídit zvířátek tolik, kolik zvládnete finančně „utáhnout“ a budete mít čas se o ně starat. Musíte však počítat s tím, že pokud doma budete mít malé děti a zvířata, tak to není nejlepší kombinace. Pro děti je velice důležité nepřijít do kontaktu s nemocným zvířetem, a to se může stát velice snadno. Proto je lepší je pořizovat až děti budou větší. Mezitím si můžete vystačit třeba s pejskem nebo kočičkou.
hlava kočky
Opět však musíte seznámit dítě se psem i kočkou, aby nezaútočilo na zvíře a v pozdějším věku, aby Vaše ratolest věděla, co nesmí a co smí. Jestliže nechcete mít z domácnosti „kůlničku na dříví“, kde se nebudete stíhat postarat o mazlíčky, kteří budou mít špinavou srst či podestýlku, ve které žije, tak byste se měli zamyslet, jestli jste to s tím počtem „nepřepískli“. Dalším možným řešením by bylo darovat nějakého toho menšího člena rodiny k příbuzným nebo známým, kteří by si chtěli do domácnosti pořídit domácího mazlíčka. Problém může také nastat ve chvíli, kdy se zjistí, že je nějaký člen domácnosti a teď myslíme na lidi, že má alergii na srst. Existují totiž různé druhy alergií. Člověk může být alergický na srst kočičí nebo jen na srst od psa.
roztomilý ježek
V dnešní době samozřejmě existuje mnoho alergologů a léků, které můžete užívat, pokud se u Vás nějaká alergie projeví. Je ale možné, že některé léky na Vás nebudou mít účinek a v přítomnosti té alergie, kterou nebudete snášet se můžete dusit, mít vyrážku či Vám může téct z očí a nosu, a to není příjemné pro nikoho. Toto je tedy další příklad toho, kdy se z radosti může stát problém, který je nutno řešit opět s doktorem nebo odebráním mazlíčka k někomu, kdo se o něj dobře postará. Lidé a zvířata samozřejmě jdou dohromady, ale musí se dodržovat určité zásady a podmínky. Jinak byste se pro společnost mohli stát časem také zvířátkem. A to nikdo nechce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup