Pro čistý bazén

V horkých dnech je potřeba se pořádně osvěžit, což uvítá nejen tělo, ale také duše. A nejlepším způsobem je skočit po hlavě do bazénu, pokud možno svého. Bazény jsou na českých zahradách už v podstatě jako doma. V současnosti jsou se totiž dají koupit velice lacino, čehož mnozí hojně využívají. Každý majitel však potvrdí, že vlastnit bazén není pouze o zábavě, ale také o povinnostech. A jednou z nich je i jeho čištění.
Základem pro zdravé koupání je čistá voda.
špinavá voda
A toho je potřeba docílit kvalitními dezinfekčními prostředky, například chlorovými tabletami nebo práškem. Takto dokážete vodu zbavit všech nežádoucích bakterií, případně řas. Je však potřeba také zatočit s velkými nečistotami, které mají nejčastěji formu lístků nebo větviček. Ty se dají odstranit pomocí speciální síťky, ovšem nikdy se nezvládnete zbavit se veškeré špíny. Velká část se totiž přilepí na stěny bazénu nebo klesne až na jeho dno, kde také mohou negativně ovlivňovat kvalitu vody.  A proto je také potřeba je odstranit. Není však nutné kvůli tomu vypouštět vodu, stačí použít speciální bazénový vysavač.
tropická oblast
S vhodným bazénovým vysavačem je odstranění usazenin ze dna i stěn bazénu hračka. Musíte si však koupit ten správný. Pokud vlastníte pouze menší typ bazénu, bohatě vám bude stačit ruční model. Máte-li však na zahradě bazén, ve kterém si může dospělý člověk normálně zaplavat, měli byste uvažovat o koupi poloautomatického nebo raději automatického typu. Jejich obsluha totiž nevyžaduje takřka žádnou vaši spoluúčast v případě poloautomatického modelu nebo vůbec žádnou spoluúčast v případě modelu automatického, který funguje naprosto samostatně. Posledně zmiňovaná verze je však také zdaleka nejdražší. Jeho cena se může vyšplhat i na desítky tisíc korun. Obvykle však stojí okolo dvaceti tisíc, což ale také není zrovna malý výdaj.