Je pro vás ideální dům, nebo byt?

Jak byt, tak dům mají dozajista co nabídnout a dokáží efektivně oslavit své potenciální zájemce a obyvatele. Samozřejmě značným faktorem, který napomůže při procesu rozhodování jsou finanční možnosti. Výstavba či jen vybavení rodinného domu je vždy nákladnější nežli život v bytě, i v tom případě, že se jedná o prostorné bydlení.
apartmán s terasou 
Rodinný dům s sebou přináší hned několik výhod. Jak již vypovídá z jeho označení, jde o nejlepší volbu, chystáte-li se založit v budoucnu rodinu. Získáte dostatek prostoru a místností pro komfortní péči a výchovu vašich ratolestí. Nebudete tedy muset řešit, jak vměstnat dvě postele do malého dětského pokoje v panelovém domě. Stejně tak získáte s největší pravděpodobností i prostornou zahradu, na níž si budou moci vaši potomci zadovádět na čerstvém vzduchu a pod dohledem. Zahradu oceníte dozajista i v případě, že se chystáte pořídit psa či jiného domácího mazlíčka.
 
Dalším plusem je skutečnost, že máte možnost zařídit si celé bydlení přesně dle vašich představ a nemusíte na nic brát ohledy. Tak tomu bohužel není žijete-li v podnájmu, člověk si poté dvakrát rozmyslí, jestli chce investovat do nové kuchyně či vestavěných skříní. Nevýhodou pak je dozajista vyšší pořizovací cena a nutnost péče a úklidu větších prostor.
 dům po dešti
Chcete-li mít vše po ruce
 
Byt se pak hodí pro jedince či páry, které neplánují, že se budou rozrůstat o další členy a menší prostor a rozvržení bytu je tak pro ně zcela dostačující. Důležitý může být také faktor blízkosti centra města, který jde většinou ruku v ruce s bytovými jednotkami. Na rozdíl od rodinného domu tak můžete mít všude blízko, dopravní dostupnost dozajista významně ušetří čas.
 
Nevýhodou je menší soukromí, s nímž je zapotřebí se smířit, také přítomnost sousedů, které si člověk ne vždy může vybrat. Navíc je zapotřebí mít na mysli, že se nebudou nacházet za plotem, ale pouze za zdí. Rovněž se můžete rozloučit s chovem větších (případně jakýchkoliv) mazlíčků a s nemožností posedět na vlastní zahrádce.