Marihuana jako zážitek, lék i cesta do pekel

Marihuana – kontroverzní téma, které čas od času zahýbe poslaneckou sněmovnou a spolu s ní i médii. Téma, na kterém se lidé neshodnou, a které rozděluje nejen jednotlivé generace, ale také odborníky na dané téma. Zastánců, stejně tak jako odpůrců její legalizace není málo. A není se čemu divit. Takže zatímco jedni shánějí semínka marihuany, aby pak nadšeně na zahrádce pečovali o několik rostlin pro rekreační účely, jiní je následně hází do stejného pytle s uživateli jiných drog a navrhují jejich trestní stíhání. A nutno dodat, že na obou těchto stanoviscích je něco pravdy.
sazenice konopí
Marihuana, tedy produkt ze samičích květenství konopí, je populární především u části mladé generace, která se chce čas od času dobře pobavit, vyčistit si hlavu od všedních starostí a zkrátka si pořádně užít. To jim alkaloidy v konopí obsažené jistě nabízí vrchovatě. A právě kannabinol je tak díky svým psychotropním účinkům velice vyhledávaným zbožím u lidí, kteří si chtějí čas od času pořádně vyčistit hlavu. Otázka ovšem je, kdo je schopný najít tu pravou míru, aby to zmíněné čištění hlavy bylo pouze krátkodobé a omezené. Není totiž žádným tajemstvím, že užívání marihuany vyvolává závislost, stejnou, jako je tomu i u jiných drog.
sušená marihuana
Při pravidelném užívání dochází k nevratným změnám v mozku, k poklesu mentální činnosti a výkonnosti, a dále také k riziku dýchacích a kardiovaskulárních onemocnění. Není toho tedy málo, v čem vám může užívání marihuany spíše více uškodit, než pomoci. A tu míru, kdy je vykouření cigarety marihuany ještě ku prospěchu, a kdy škodí, by měl každý nalézt sám. Problém je jen možná v tom, že když překročíte určitou hranici, tak už takový úsudek nejste schopni rozumně provést. Není proto divu, že zatímco tábor vyhraněných příznivců marihuany prahne po její legalizaci, tak tábor odpůrců to rezolutně odmítá. Účinky konopí na lidský organismus mohou být totiž stejně tak příznivé, jako likvidační, a na konečný verdikt tak budeme muset ještě nějakou dobu počkat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup