Podnikání má i problémy

Všichni, kdo pamatují doby socialismu, vědí, za co všechno vděčíme soukromým podnikatelům. Vědí, co díky takovým soukromníkům vlastně všechno máme a co bychom jinak s největší pravděpodobností postrádali, protože by nám to zkostnatělá státní ekonomika nezvládala nabídnout. Jsou to tedy mimo jiné i podnikatelé, díky nimž se máme tak, jak se máme, vesměs tedy líp než kdysi.

Když si to uvědomíme, skoro by se chtělo říci, že by se měli mít dobře i takoví podnikatelé. Když jsou důležitou hybnou silou naší ekonomiky, měli by z toho přece logicky taky něco mít. Měli by mít za to, co pro nás dělají, zajištěný spokojený život, a možná by si dokonce zasloužili žít i ve vysloveném blahobytu.

pár rublů

Zasloužili by si to, pokud se tedy bavíme o skutečných podnikatelích, a ne o podnikavcích, kteří si na ně jenom hrají. Jenže nejednou se jim zase až tak dobře nevede, a někdy to mají soukromí podnikatelé i skutečně těžké. Protože postrádají jistotu, a kdykoliv se jim tedy něco nepovede, doplatí na to. A to třeba i finančně a citelně.

Stává se tedy, že někteří podnikatelé nemají peněz zrovna nazbyt. A někdy jsou dokonce v přímo mizerné finanční situaci, kterou jim nikdo nemůže závidět a ani nezávidí. Někdy podnikatelé nemají už ani jistotu, že jejich podnik vyžije. A to jediné, co je pak může ještě spasit, je půjčka.

plná peněženka

A proto si podnikatelé půjčují. A tím, co si často berou na pomoc, je nebankovní hypotéka bez registru, která je snadno dostupná a pro mnohé z nich už dokonce jediná dostupná.

Na rozdíl od jiných půjček totiž dostane takovou nebankovní hypotéku klidně kterýkoliv podnikatel, který se za ni může zaručit zástavou nemovitosti a který ji zvládne splácet. I kdyby měl nepříjemné ekonomické problémy, i kdyby mu registry dlužníků nesloužily ke cti, tady se dočká podnikatel finanční pomoci. A s tou se snad zase postaví na nohy.

Posted in Www