Poznejte přírodní krásy

Mnoho let příroda utváří neuvěřitelné úkazy, které by lidská ruka vyrobit nedokázala. Přesvědčit se o tom můžete, když se vydáte navštívit Národní park Českého Švýcarska a vše si prohlédnete na vlastní oči. Severní Čechy dříve nepatřily mezi oblíbené turistické lokality. Dnes se, ale vše podstatně změnilo. Krása skalních útvarů a divoká příroda přilákala mnoho i zahraničních turistů. Vydejte se podél Labe směrem na Děčín a Hřensko. Uvidíte, že budete překvapeni, co vše je zde k vidění.
budova ve skalách
Labské pískovce, které se v této lokalitě nachází, vám učarují. Mezi masivními skalními útvary si nenechte ujít návštěvu Pravčické brány. Vznikla zvětráváním pískovců a patří mezi největší podobné útvary v Evropě. Na nejužším místě má pouze dva metry. Na Pravčickou bránu se můžete, ale pouze dívat. Je to nutné pro zachování tohoto krásného přírodního útvaru pro další generace. Na Pravčickou bránu se můžete dostat z Mezní louky nebo Hřenska krásnou procházkou, která je dlouhá zhruba dva kilometry. Delší, asi šestikilometrová cesta vede z Mezní louky. Trasa je o něco náročnější, ale rozhodně stojí za to. Výhledy, které se vám naskytnou na okolní skalní útvary, jsou překrásné.
výhled na pískovcové skály
Když už se tento úchvatný kout naší země rozhodnete navštívit, nenechte si ujít projížďku loďkou skalními soutěskami, které se nad řekou Kamenicí vypínají. Nemusíte se ničeho obávat, poplujete se zkušenými převozníky.
děčínská vrchovina
Když už budete v okolí Hřenska, nevynechte návštěvu Děčína. Za prohlídku stojí zrekonstruovaný Děčínský zámek. Kromě zrekonstruovaných prostor, zde naleznete muzeum. Růžová zahrada, která k zámku náleží, vaše oko potěší zvlášť v období, kdy jsou růže rozkvetlé. Kaple svatého kříže, která je součástí zámku, vám zase poskytne pohled na krásné varhany.
Nenechte si krásy Českého Švýcarska ujít a vydejte se obdivovat přírodní krásy naší země.
 
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup