Věci, které škodí vašim vlasům

Vlasová péče pro někoho možná není důležitá, ale o vlasy by měl pečlivě pečovat každý, bez ohledu na to, jaký druh vlasů nebo střih má. I ti, kteří mají velmi krátké vlasy by se měli svým vlasům dostatečně věnovat. Tato péče totiž zahrnuje i péči o vlasovou pokožku, nejen o vlasy samotné. Pojďme se podívat na věci, které možná děláte, a přitom vašim vlasům škodí.

Nanášíte kondicionér až ke kořínkům

Kondicionér by měl být rozhodně stálou součástí vaší péče o vlasy. Nestačí, že si jen vlasy umyjete šampónem. Nicméně, musíte si dát pozor, jak kondicionér nanášíte. Stačí vám jen malé množství, zejména, pokud nemáte příliš husté vlasy. Nanášejte ho pouze do délek vlasů, nikdy ne ke kořínkům. Vlasy by se vám okamžitě zmastili.

mytí vlasů

Používáte stále dokola jeden a ten samý šampón

Pokud jste s nějakým šampónem spokojeni, je to sice skvělé, ale šampóny je třeba občas prostřídat. Vlasy si jinak na něj zvyknou a nebude vám vytvářet takový efekt, jako dříve. Navíc, potřeby vlasů se mění v průběhu roku a vlasovou kosmetiku tomu musíte přizpůsobit.

Nepřijímáte dost vitamínů prospěšných pro vaše vlasy

Snažte se do své stravy zařadit co nejvíce potravin, které jsou prospěšné vašim vlasům. Pokud z nějakého důvodu nezvládáte dostatečné množství takových potravin zařadit do jídelníčku, můžete zvolit raději doplnění vitamínů pomocí doplňků stravy. Vaše vlasy vám poděkují za dostatečný příjem vitamínů B a C, zinku, kyseliny listové nebo kolagenu na vlasy.

žena

Příliš své vlasy zatěžujete

Naše vlasy jsou sice odolné, ale rozhodně není dobré je přetěžovat. Zátěž pro ně představují už jen vnější vlivy, jako jsou změny teplot v počasí, prašné prostředí a podobně. Nemusíme jim přidávat třeba neustálou tepelnou úpravou, jako je horké fénování, kulmování nebo žehlení. Není dobré je taky přetěžovat stylingovými produkty, jako je lak na vlasy, tužidlo, gel na vlasy a tak dále.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup