Americké chladničky byly původně vyvíjeny pro klimatické podmínky v USA

Vícečlenné rodiny budou zajímat modely, které poskytují dostatečně velký prostor pro uskladnění většiny zakoupených potravin, tedy pokud se nerozhodnou bydlet odděleně (např. ve dvougeneračním domě), a budou-li si pořizovat několik menších chladniček.
Volba jednoho kusu velké lednice pro vícečlenné rodiny však představuje několik výhod: Úsporu elektrické energie a vše je dostupné na jednom místě. Ideální volbou jsou tzv. americké lednice, neboli chladničky „Side by Side“.
kuchyň z třešňového dřeva

Mrazící a chladicí box v jedné skříni

Jsou to skutečně obří modely, velice prostorné, což je patrné už na první pohled. Americká chladnička se dělí na dvě části, každá je se samostatnými dveřmi. Levá část slouží jako mrazák, pravá jako chladnička. Přitom se prostory mrazící i chladicí dále dělí na dílčí teplotní zóny. Americké lednice byly původně konstruovány pro účely amerických domácností, tedy v oblastech, kde je výrazně teplejší klima. Z tohoto důvodu je součástí vybavení i box pro chladnou vodu (voda se do chladničky dá napojit z vodovodního řadu) a v pravé části chladničky se nachází menší otevíratelná dvířka pro chladné nápoje. V amerických domácnostech se lidé častěji v průběhu roku chladí nápoji z ledničky a i několikrát za hodinu kvůli tomu musí otevřít celou lednici, tím ovšem do ní proniká zbytečně moc tepla.
potraviny v lednici

Je libo vychlazený nápoj nebo kostku ledu?

Americké chladničky jsou standardně vybaveny funkcí automatického odmrazování a beznámrazovým systémem. Běžné jsou i elektronické spínací okruhy pro rychlé zamrazení potravin. K volbě požadované teploty slouží display, panelem s ovládacími tlačítky snadno a rychle vyrobíte čerstvou vychlazenou vodu a několik kostek ledu. Lidé, kteří často pijí kávu nebo čaj a potřebují je rychleji zchladit, aby se daly pít ihned, rychle připravenou kostku ledu ocení. Největší výhodou amerických chladniček je ovšem pochopitelně jejich velikost. Taková lednice pojme potraviny bez problémů i pro pětičlennou domácnost.