Jak určit správnou velikosti prstenu?

Jen málokdo si jde koupit prsten sám pro sebe. Obvykle jsou prstýnky, stejně jako ostatní šperky, ideálním nápadem na dárek pro své blízké. Výhodou nakupování šperků na internetu je bezesporu veliký výběr, často je ale oříškem vybrat správnou velikost, a vyhnout se tak výměně velikostí poté, co obdarovanému prstýnek nesedí. Přečtěte si, jak efektivně a rychle vybrat správnou velikost prstenu tak, aby sedl na první dobrou.

Starý prsten poradí

Pokud potřebujete znát velikost svého prstenu v evropském číslování, ve kterém bývá označována velikost u většiny obchodů, postačí vám k tomu váš padnoucí starý prsten, tužka a papír. Stejně tak můžete změřit průměr prstenu, který nosí vaše drahá – snadno tak zjistíte, jakou velikost zvolit v případě, že ji chcete obdarovat novým. Stačí tak počkat na správnou chvíli, kdy prsten nebude střežit, a poté ho obkreslit na papír. Naměřený průměr tak snadno dohledáte v tabulce velikostí, kterou většina obchodů disponuje. Poté už můžete vybrat prsten podle vašeho gusta a ve velikosti, která dotyčné (či vám) padne na míru.

Papír a nůžky nezklamou

Proužek papíru, nůžky a tužka k označení – pouze to vám bude stačit k tomu, abyste zjistili obvod prstu. V případě, že po ruce nemáte žádný starší prstýnek, podle kterého byste změřili průměr, bude tento způsob ideální. Proužek papíru obtočíte kolem prstu a tužkou vyznačíte čárku tam, kde se papír potká se svým začátkem. Výsledná naměřená hodnota je obvod prstu. Podle obvodu pak snadno dohledáte velikost prstenu.

Žena si zakryla tvář rukama

Když máte dobrý odhad

I když jsou nejideálnější variantou měřící kroužky, které se buď dají zakoupit na internetu, nebo je možné je zapůjčit v některých obchodech se šperky, pokud máte dobrý odhad, poradíte si ale i bez nich. Pokud si pozorně prohlédnete ruku vaší milé, můžete přijít na způsob, jak velikost odhadnout. Pánský malíček může být podobně veliký jako třeba dámský prsteníček nebo prostředníček. I když je tato varianta spíše nouzovou, s trochou štěstí můžete i takovým způsobem vybrat padnoucí prsten, který nebudete muset měnit za menší nebo větší.

Na co si dát při měření a výběru velikosti prstýnku pozor?

Měřit prsty pro zjištění velikosti prstenu byste měli vždy v klidu doma při pokojové teplotě. V letních horkých dnech mají totiž prsty tendenci otékat a mohou se tak zvětšit až o dvě velikosti, zatímco na mrazu budou spíše menší. Měřit bychom také měli prst právě na té straně, na které bude nošen – ruka, kterou píšeme totiž může mít prsty silnější. Nezapomeňte brát zřetel i na to, jak silné máte vy nebo obdarovaná klouby, přes které musí prsten projít – pokud jsou klouby výrazně silnější, je vhodné brát větší velikost prstenu.

Pokud se ale s velikostí prstýnku hned napoprvé přece jen netrefíte, nevěste hlavu – obvykle nebývá problémem šperky v internetových obchodech vyměnit. Určitě nebudete první ani poslední – s návodem na měření velikosti ale dost možná žádné výměny nebudou zapotřebí, a vy se na první dobrou trefíte nejen do vkusu, ale i co se velikosti týká. Pro možnost, že by prsten neseděl, doporučujeme ale nechat případné rytiny do prstýnku až na dobu, kdy si velikostí budete 100% jisti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup