Jak vybrat tu pravou postel
postel

Spánek je základní lidskou potřebou a bez správného odpočinku nikdo nezvládne dobře fungovat. Abychom se dobře vyspali je zapotřebí vhodné matrace. Ale co postel? Pokud není vyloženě rozbitá, tak by neměla mít tak velký vliv na kvalitu spánku jako matrace, avšak i ona je velice důležitá. Je nutné večer uléhat do postele s příjemným pocitem, o který nás může připravit i pouhý pohled na nevkusný kus nábytku – obzvlášť ten, na kterém spíme.

Každý máme jiný vkus a potřeby

Při výběru postele je potřeba se zamyslet, kdo bude danou postel využívat. Pokud to bude postel pro malé dítě, můžete koupit menší a nižší postel do které by se dítěti snadněji lezlo. Naopak pokud by se mělo jednat o postel pro seniora, bylo by bezpochyby lepší koupit vyšší, aby při vstávání nemuseli tolik namáhat klouby. A pokud by se mělo jednat o postel pro partnery, pak bude vhodnější koupit lůžko pro manželský pár nežli k sobě přirážet dvě oddělené postele.

S typem souvisí rozměry

Určení typu a následně i rozměrů je základní. Dobře si změřte prostor, do kterého chcete postel umístit, abyste se ujistili, že se vám tam opravdu vejde.
Základními typy postelí jsou: manželská postel se šířkou 180 cm a 160 cm, dále jeden a půl lůžka se šířkou 140 cm a 120 cm, nebo jednolůžka o šířce 90 cm. Obvyklá délka postelí se pohybuje kolem 200 cm.

Pokud ale potřebuje jiné rozměry tak se nemusíte ničeho obávat. Nemusíte je sice najít přímo ve standardní nabídce, ale pokud kontaktujete výrobce, pak vám mohou bez problémů vyrobit postel i s jinými rozměry podle vašich přání a potřeb.

Materiálů a tvarů je mnoho

Postele se v dnešní době dají vyrobit úplně ze všeho. Můžete se rozhodnout pro klasické dřevěné lůžko z masivního dřeva, či naopak pro netypickou kovovou postel. Můžete se i rozhodovat mezi postelí s čalouněním, které můžete různě barevně ladit s jejím okolí.

Také je vícero možností, co se tvarů týče. Pokud vás zaujal jiný tvar pelesti či úplně celé postele a dáváte přednost spíše oblým tvarům nežli běžným hranatým, tak ani v tomto ohledu nebudete mít problémy s malým výběrem.
V dnešní době se také vyrábějí postele, které v sobě mají zabudované i světlo či připojení k elektřině či internetu.

Šetřit se nevyplácí

Dobrá postel je dlouholetá investice, která se vám jednou vrátí. Je dobré si hned koupit kvalitní postel, se kterou budete od začátku spokojeni. Pokud si nejste jisti, jak byste vyšli s penězi, pak může být rychlým řešením krátkodobá půjčka.