Zápůjčka a výpůjčka

Zápůjčka a výpůjčka, slovíčka, kterým málokdo kromě finančníků a právníků rozumí. Obě slova definuje zákon 89/2012 Sb., občanský zákoník. Výpůjčka § 2193 říká: „Smlouvou o výpůjčce půjčitel přenechává vypůjčiteli nezuživatelnou věc a zavazuje se mu umožnit její bezplatné dočasné užívání.“ Laickým výkladem můžeme říci, že půjčíte kamarádovi auto, knihu nebo třeba obraz, a on vám po čase vrátí totéž auto, knihu nebo obraz. Výpůjčka je vždy bezúplatná, tzn. vy za vypůjčení věci nic od kamaráda nedostanete. Výpůjčku můžete uzavřít pouze ústně.

galerie obrazy

Naproti tomu je zápůjčka definovaná § 2190: „Přenechá-li zapůjčitel vydlužiteli zastupitelnou věc tak, aby ji užil podle libosti a po čase vrátil věc stejného druhu, vznikne smlouva o zápůjčce.“ Předmětem zápůjčky mohou být jen věci, které se váží, počítají nebo měří. Většinou se jedná o peníze. Laickým výkladem můžeme říci, že půjčíte kamarádovi kilo obilí, on jej zasadí, vypěstuje a na podzim vám vrátí kilo obilí. Nebo kilo a půl, záleží na tom, jak se domluvíte, protože ani zápůjčka nemusí být stvrzena písemnou formou, ale vzniká v momentě předání zapůjčovaného předmětu (peněz). K dokladování zápůjčky stačí i dlužní úpis. LightFinance vám nabízí zápůjčku výpůjčku Lightfinance ve chvíli, kdy jste u bankovních ústavů ztratili bonitu (důvěryhodnost) a odmítají vám půjčit peníze. V dnešní době je snadné dostat se do finančních problémů, ať vlastní vinou, nebo následkem úrazů, přírodní katastrofy apod.

peníze

Nenechte situaci dojít až do stavu, že vám na dveře klepe exekutor, ale obraťte se na LightFinance, která vám nejen nabízí výpůjčku se zástavou nemovitostí, ale hlavně s vámi proberou konkrétní situaci a pomohou vám nabýt opětovné důvěry pro získání bankovního úvěru nebo hypotéky. Nepřejeme vám, abyste se dostali do finanční tísně, ale pokud se v ní ocitnete, řešte ji co nejdříve s LightFinance.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup