Lamborghini Huracán Performante aneb luxus roku 2018

Italská automobilka, která je světově známým výrobcem vysoce výkonnostních a supersportovních automobilů. Aktuálně je zároveň dceřinou společností Audi. Společnost Lamborghini byla založena roku 1962 a to panem Ferruccio Lamborghini. Nicméně pro úspěšnou automobilovou společnost navrhují automobily stále věhlasní designéři i návrhářské firmy.

 zelené Lamborgini

Nejluxusnější automobil roku 2018

 

Aktuální verze vozu Lamborghini Huracán Performante je opravdu jen pro velmi majetné, neboť cena přesahuje pěti miliónovou částku. Nicméně se jedná o automobil, o kterém sní nejen takřka každý malý kluk. Sporťák, který si však může dopřát zejména boháč a snob. Automobil, jenž je závodním speciálem získající drsnějšího vzhledu.

 

Lamborghini coby v modelu Huracán Performante je na trhu od loňského roku. Může se pochlubit atmosférickým desetiválcem pod kapotou. Údaj ohledně více jak šest set koní pod kapotou hovoří v rámci rychlosti za vše. Maximální rychlost je tak přes tři sta dvacet kilometrů v hodině. Samozřejmostí je zrychlení supersporťáku z nuly na sto a to za necelé tři vteřiny.

 luxus v podobě Lamborgini

Luxus i v podobě aerodynamiky

 

Lamborghini Huracán Performante disponuje masivním zadním křídlem. Rovněž se chlubí zcela novou nainstalovanou technologií ALA, jedná se o velmi chytrý aerodynamický systém. Ocenitelný je především v zatáčkách, kdy směřuje klapky i vzduchové kanály kompletně po autě tak, aby automobil měl dostatečný přítlak a to na všechna čtyři kola. V případě potřeby vyšší rychlosti na rovině, je zapotřebí nižší přítlak, takže se kanály zcela otevřou a je tak dodáno více vzduchu pod křídlo.

 

Lamborghini Huracán Performante má nové nastavení podvozku, disponuje nižší hmotností a především výkonnější jednotkou. Jedná se tak o odlehčenou a zároveň posílenou verzi modelu Huracán nesoucí přídomek Performante.

 italská vlajka

Jízdní režimy a jejich systém

 

Jsou tři reálné polohy nastavení a to silniční Strada, prostřední Sport a okruhová Corsa. O kontakt s asfaltem se postará dvaceti palcová kola obutá do pneumatik značky Pirello P Zero Corsa. Za nimi se pak ukrývají karbon-keramické kotouče.

 

Hmotnost automobilu u Lamborghini Huracán Performante byla snížena na jeden tisíc a tři sta kilogramů. Vše je směrováno okolo aktivních klapek. Na automobilu je mnoho dílů, které jsou z leštěného i matného karbonu. Nemůže chybět nezbytná italská trikolora na boku vozidla.

 

V interiéru vozidla se nachází mnoho kovaných kompozic. V případě skořepin se jedná o čalounění alacantarou.