V 1+1 s miminkem

Život s malým dítětem v bytě 1+1 je příjemný, poskytuje spoustu výhod. Nemusíte uklízet velké prostory, jakmile dítě zapláče, jste hned u něj, vše máte na dosah. Přesto někdy cítíte, že vám jaksi schází prostor. I s tím se dá něco dělat.

Neskladovat zbytečnosti

Pozitivem malých bytů je to, že se naučíte zbavovat se věcí místo jejich zbytečného hromadění. Protřiďte oblečení, knihy a další poklady. Věci v dobrém stavu darujte (textilní kontejnery, dětské domovy, družiny, atd.), ty špatné vyhoďte. Při nákupu čehokoliv do domácnosti zapřemýšlejte, jestli to opravdu potřebujete.
dětské oblečky

Sklep a kočárkárna

Dvě pro vás velmi důležité místnosti. Pokud je máte, maximálně je využijte. Ve sklepě skladujte letní/zimní oblečení a boty, věci, které miminko ještě nebo už nepotřebuje, věci, které vytáhnete jednou za půl roku.

Kočárkárna je také velmi užitečná. Informujte se u domovníka, jestli taková místnost ve vašem paneláku je, popř. jak je zabezpečená. Pokud budete muset kočár skladovat v bytě, moudře jej vyberte, vyměřte, jestli je pro vámi zvolený typ na chodbě dost místa.

Skříně, skříně, skříně

Úložné prostory jsou pro vás velmi důležité. Pokud máte vestavěné skříně na chodbě, můžete si gratulovat. Pokud nemáte, zauvažujte o nich. Pořiďte si také velkou skříň do pokoje, nejlépe se zrcadlem. Vy už budete vědět, jak ji zaplnit.

Zóny

Svůj obývák/ložnici/dětský pokojík si rozdělte právě na takového zóny. V jednom rohu si udělejte sezení, v dalším pracovní prostor. Přemýšlejte, pohýbejte s nábytkem, na něco přijdete. Nebojte se umisťovat věci do prostoru. Paradoxně tím vytvoříte větší dojem vzdušnosti, než když všechen nábytek přirazíte delší stranou ke zdi.
rodina při odpočinku

Spaní

Nemáte-li místo na sedačku i postel, pořiďte si rozkládací pohovku a spěte na ní. Pro miminko pořiďte postýlku. Někteří rodiče sice kupují pouze pojízdný košík, ale jde skutečně o krátkodobé řešení. Dítě poroste jako z vody a stejně bude brzy postýlku potřebovat.

Minimalizujte

Možná jste byli zvyklí na větší konferenční stolek. Jestli vám chybí místo, vyměňte ho za menší. Stejně tak větší nepotřebné věci (lampy, dekorace, křesla). Myslete na to, že miminko bude potřebovat ležet na podlaze, postupem času se po ní bude plazit. Děti jsou nenáročné, vystačí i s malým prostorem, ale alespoň ten jim musí být poskytnut.

Nepřehánějte

Miminko skutečně potřebuje pouze postýlku, prostor na přebalování (nemusí to být přímo přebalovací pult, ale třeba jen podložka položená na gauči), vaničku nebo koupací kyblík (zavěsíte v koupelně), prostor na zemi na hraní, část vaší skříně nebo komody na oblečení a hračky a místo pro kočár a autosedačku. Když mu uděláte místo na tohle a zároveň uspořádáte rozumně svůj nábytek, bude se vám žít krásně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup