Nebankovní úvěry: Jaké jsou jejich výhody?

Nebankovní půjčky jsou tak trochu kontroverzní téma. Na jednu stranu se jedná o mnohdy zrádné úvěrové produkty, na straně druhé jsou ale možná jedinou záchranou stanicí pro jedince, kterým odmítli v bance půjčit. Tak jak si na ně vytvořit adekvátní názor, když názory řady lidí jsou tak rozporuplné? Pojďme si dnes představit několik jejich výhod, které jistě stojí za připomenutí.

  • Rychlost vyřízení

Pokud potřebujeme nutně peníze navíc, většina z nás zavítá do banky. Bez osobní schůzku o úvěr zažádat nelze. Navíc je zapotřebí absolvovat osobní pohovor, vyjednat podmínky a ustát nekonečné papírování a nutnou dávku byrokracie. Odměnou nám je mnohdy několikatýdenní čekání. Přičemž ani ten nejvzornější a dlouholetý klient banky nemá jistotu, že nakonec neodejde domů s nepořízenou.

počítání peněz

Nebankovní sektor v případě žádostí o úvěry funguje přeci jenom odlišně. Většina společností v nebankovním sektoru totiž pracuje s automatickým schvalovacím systémem. Úvěr je možné vyřídit snadno i online. Do formuláře stačí vyplnit osobní údaje, navolit podmínky úvěru a pak už jen čekat na verdikt ze strany společnosti. Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat, celý proces je povětšinou otázkou jen několika málo minut. Pokud dojde ke kladnému vyřízení, peníze mohou být již do druhého dne na vašem účtu. Z toho pramení, že nebankovní úvěry jsou výhodné primárně v situacích, kdy potřebuje mít klient k dispozici potřebný obnos peněz co možná nejdříve k dispozici. Nebankovní půjčky tak mohou snadno vyřešit nečekané výdaje či překlenout dobu do další výplaty.

dlužná částka

Nebankovní společnosti však nenabízí pouze rychlé spotřebitelské úvěry. U řady z nich můžete naleznout i nebankovní hypotéky, díky kterým si mohou splnit sen o vlastním bydlení i tací, kterým v bance hypoteční úvěr zamítli.

  • Benevolentnější podmínky

Banky jsou v mnohých ohledech ke svým klientům přeci jenom velmi přísní. U nebankovních společností je ale situace tak trochu jiná.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup