Voňavý domov

Každé obydlí má svoji specifickou vůni, která vám utkví v paměti, ale co když byste si přáli cítit více vaše oblíbené vůně a nestačí vám, aby váš byt byl cítit pouze čistotou? Podívejte se ně několik tipů, které vám pomovou provonět každou místnost.

Vždy je příjemné mít voňavý byt.

Svíčky

V dnešní době je tolik druhů, velikostí a barev. Některé vydrží v kuse hořet i několik dní. U svíček je ale důležité velmi dbát na bezpečnost a nenechat je hořet bez dozoru, a hlavně je mít umístěné na bezpečném místě, kde nehrozí vznik požáru.

 

Voskové a olejové lampy

Existují na různé vosky a oleje. Fungují na principu rozehřívání, kdy se vůně postupně uvolňuje, je ale třeba vypínat, nelze mít zapnuté po celý den, hrozilo by zničení a zároveň by mohlo dojít k požáru, opět buďte velmi opatrní. Ideální je zapínat při večerních posezeních.

Pokud nechcete manipulovat s ohněm, je vosk do lampy ideálním řešením

Spreje, rozprašovače

Vedle obyčejných ručních sprejů, na které musíte myslet a vždy s nimi přestříkat byt, existují spousty automatických rozprašovačů a difuzérů, které stačí zapojit do zásuvky, případně fungují na baterie. Jako náplně do nich je nespočet druhů vůní od čokolády až po čerstvě vyprané prádlo. Dají se dokonce nastavit jak často a v jaké intenzitě budou vypouštět vůni do ovzduší. V tomto směru jsou velmi nenáročné na užívání a údržbu.

A nyní pár rad na závěr:

Větrejte, vůně zintenzivní jen tehdy, když bude v místnosti přísun čerstvého vzduchu.

Střídejte vůně, pokud budete využívat pouze jednu a tu samou dokola, může vám stát, že si na vůni zvyknete a již ji neucítíte. Potom může někomu novému připadat, že máte zbytečně převoněno.

Uklízejte, protože vůně ulpí nejlépe na čistém povrchu, a především v čistém prostředí.

Nepoužívejte vůni jako boj proti zápachu. Pokud váš byt podivně zapáchá, rozhodně nepoužívejte na jeho zamaskování vůně, protože to může situaci ještě více zhoršit. Spíše vyřešte, proč vás byt tak zapáchá. Zda nezůstalo někde staré jídlo, nebo se nevyskytla plíseň v místech, kam se běžně nedíváte, zkontrolujte koberce a jiné čalouněné povrchy, zda nepotřebují údržbu.