Za poznáním do Chorvatska a Slovinska

Každý má o strávené dovolené jiné představy. Někdo si rád odpočine nicneděláním u moře, jiný by to v žádném případě nevydržel. Někteří si bez horské túry nedovedou cestování vůbec představit, a jiní chtějí zase poznat co nejvíce zajímavých míst světa.
Pro poslední kategorii jmenovaných mohou být příjemným vyřešením dovolené třeba poznávací zájezdy.
město za řekou
Vzhledem k velké oblíbenosti poznávacích zájezdů je nabízí snad každá cestovní kancelář. Záleží pouze na nás, co si vybereme a kam se budeme chtít podívat.
král tomislav
Za krásami Chorvatska a Slovinska
Pro představu se můžeme tentokráte na tři dny zajet podívat do Chorvatska a Slovinska. První den se vyjíždí z předem stanoveného místa, nebo více nástupních míst v republice dle zájmu cestovatelů. U krátkých zájezdů se vyjíždí buď velmi brzy ráno, nebo pozdě večer, aby se, strávil čas, kdy se nedá brouzdat po památkách a dalších zajímavostech, v autobuse.
V případě našeho Chorvatsko – Slovinského poznávání se ráno probudíme před světoznámými Plitvickými jezery, kde si spolu s průvodcem projdeme národní park se soustavou jezer a vodopádů a zavzpomínáme tak na Vinnetoua a jeho pokrevního bratra Old Sutterhanda. Po načerpání nových dojmů a zážitků se opět odebereme do autobusu, který nás v pozdních odpoledních hodinách doveze do chorvatské metropole – Záhřebu. Zde už na nás bude čekat pohodlné ubytování v hotelu s výbornou večeří a třeba i odpočinkem ve wellness.
Třetí den se po vydatné snídani podíváme do centra Záhřebu, kterým nás opět provede zkušený průvodce. K vidění budou historické zajímavosti a jiné lákavé atrakce.
cesta přes jezero
Na zpáteční cestě se zastavíme ve Slovinském městečku Ptuj, které je věhlasné výrobou výborného vína a byla by tedy škoda nevidět místní vinařství. Prohlédneme si vinné sklepy a ochutnáme některé z místních odrůd. Určitě nezůstane jen u ochutnávání a zakoupíme si také nějakou láhev dobrého vína na pohodové chvíle doma, kdy budeme třeba vzpomínat a prohlížet fotky z tohoto zájezdu.
Poslední nástup do autobusu ve večerních hodinách značí, že se odebereme vyčerpáni novými zážitky a dobrým vínem zpět do svých domovů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup