Nevyhýbejte se zubaři ani v ordinaci


Také se se svým zubařem potkáváte raději někde v městském parku na procházce, než v jeho ordinaci? To asi každý, protože tamní prostředí není zrovna ideální místo pro báječné party posezení s kávou a zákusky. Přesto bychom se měli přemoci a k zubaři se nechat objednat na pravidelné preventivní kontroly.

zubní ordinace

Pravidelné prohlídky mají svůj význam

Chodíte pravidelně k zubaři, anebo prohlídky zanedbáváte a v zásadě to nijak neřešíte? Možná vám tento postup připadá zbytečný a zdá se vám, že postačí, jakmile se ozve nějaká bolest – tehdy je tu zubní ordinace v Praze od toho, aby zasahovala. Částečně máte pravdu, ale mnohdy je bolest až tím posledním varováním, přičemž mezitím došlo k destrukci zubní tkáně, že je již náprava nemožná, nebo alespoň velmi obtížná.

zákrok u zubaře

Velký problém představují jak zubní kazy, tak zejména odchlípnuté dásně v důsledku nedostatečného odstraňování zubního plaku, a následná tvorba zubního kamene. Kámen se usadí na krčku zubu a umožní, aby mezi zubem (kořenem zubu) a dásní vznikl parodontální chobot. Počínající zánět dásní pak může přejít v paradentózu, a pokud se neléčí, nevratná ztráta zubu vás nemine. A přijít o druhé zuby ve středním věku, není to docela škoda?

Vliv stravy

Jistě dobře víte, že kouření a pití alkoholu hlavně v nezřízeném množství vede k pořádnému průšvihu, a že si za tuto situaci mohou lidé sami. Jen málokdo pochybuje o tom, že by to nebyla pravda. Takto jednoznačné už to ale není u vnímání vlivu stravy na lidské zdraví, a zejména na náš chrup. Co se sice všeobecně ví, je škodlivost cukrovinek z bílého rafinovaného cukru, kdy vzniká v ústech ideální prostředí pro rozmnožování bakterií a tvorbu zubního plaku, ale co možná nevíte, je nebezpečí vznikající i z pečiva z bílé mouky a dalších necelozrnných výrobků. Bílý cukr a bílá mouka jsou silně kyselinotvorné potraviny a chcete-li méně zatěžovat ústní dutinu, konzumujte více zeleniny, ovoce, ořechů, celozrnných obilovin a luštěnin.

Jak odhalit unikající vodu z topení, z vodovodních rozvodů nebo z vířivky

Vytápění objektu radiátory neboli ústředním topením, není žádnou technickou novinkou, první radiátorový topný okruh byl uveden do provozu již v polovině 19. století a na shodném principu pracují i moderní topné systémy. Tím shodným principem je vytvoření uzavřené smyčky z topných těles a potrubí, která je propojena se zdrojem tepla, a kudy proudí topná kapalina, tedy v podstatě teplá až horká voda.

instalatérské nářadí

Topná soustava funguje spolehlivě do té doby, dokud je okruh uzavřený a kapalina nikudy neuniká, únik vody pak vyžaduje odstavení systému a odstranění závady. U radiátorového topení bývá nalezení vadného místa poměrně snadné, protože dává o sobě vědět nepřehlédnutelným způsobem, ovšem horší situace nastává u topných okruhů v podlaze.

Topení pod podlahou se může pochlubit několika zásadními přednostmi, zejména příjemným, sálavým teplem, které se velmi snadno a efektivně šíří do místnosti, a také absencí vnějších topných těles, které místnost spíše hyzdí, než aby jí krášlila. Nevýhodou tohoto řešení je však situace, kdy dojde k technické závadě, např. k úniku vody z potrubí. Do nedávné doby platilo, že se muselo přistoupit k vybourání celé podlahy, nebo alespoň úseku, kde se vytvářela mokrá mapa. Lokalizovat přesné místo úniku nebylo snadné, v podstatě se to dalo jen vizuálně a odhadem.

vířivá vana

Dnes však existují metody, které defekt odhalí s dokonalou přesností, a dokonce odhalí i několik defektů najednou, pokud se v potrubí vyskytují. Těmi metodami jsou například poslechová tyč Hykron anebo trasovací plyn s obsahem vodíku. Instalatérské firmy vám v podstatě na počkání zjistí, odkud voda odtéká, a to jak u podlahového topení, tak i třeba při opravě vířivky Servis vířivých van, a na základě toho se pak můžete rozhodnout, jak vzniklou situaci řešit. Pokud jde pouze o drobnou lokální závadu, instalatéři ji mohou opravit, aniž by bylo nutné vyklízet celou místnost a v případě podlahového vytápění zlikvidovat kompletní podlahovou krytinu.

Awesome party for awesome people

Do you want to enjoy the best party, but still don`t know where to organize it? Would you like something special and amazing? What would you imagine? Arrange something in a secluded place where no one but your guests will be? Or would you rather celebrate in a city full of fun people and having great experiences in a big city abroad? This celebration will be absolutely perfect. You can celebrate the last day of freedom or the celebration after the wedding day. The wedding bachelor party can be totally perfect.

alkohol - oslava

Food, alcohol and great people – the first step to a perfect evening! You can also arrange fireworks or another interesting program that you can experience together. What would you like to make the celebration perfect? Would you like to have something that no one else offers? Do everything you have at heart. Connect with the people who will celebrate you according to your ideas and only go to a predetermined place with your friends.There is nothing that cannot be arranged.

How many guests would you like to invite to your party? Are you celebrating a birthday and would you like an extravagant cake? A cake that will be so big that the celebrants will light up their eyes with absolute bliss? The joy and smiles of all involved is an absolute priority.

svatební dort

You have solved the entertainment, you also have invited people and food and drink as well. What else would you need?

The gifts you can place on the gift table can be a decoration of the celebration. You can have it prepared big and decorated with different color patterns, or it can be small and decent, so that it does not become the first thing people see when they come. It is also possible to have no such table and you can invest more money in the snacks that will be served at your party.

Are you furnished? Great. Enjoy the big day!

Kupuji si s.r.o.

„Buď si ji založíš sám, nebo si ji třeba kup? Ale bez společnosti s ručením omezeným se do podnikání nepouštěj.“ Stále mi v uších zní kamarádovo naléhání, když jsme u piva moudře besedovali o mém začátku podnikání. Podnikání coby osoba samostatně výdělečně činná, tak to mi rozmluvil hned po prvním loku, ještě než si setřel z pusy pivní pěnu. A pak začal argumentovat, vysvětlovat, poukazovat na možná úskalí.

Podnikání se společností

Když jsem vystřízlivěl, začal jsem si všechno, co mi řekl uvědomovat a také ověřovat. Opravdu jsem hned zavrhnul, že bych fungoval jako OSVČ, tedy osoba samostatně výdělečně činná. Rizika v téhle nejisté době jsou docela značná. Přece jen ručit vším, k čemu jsem se dosavadní prací dopracoval, se mi nechce. Ne, že bych nevěřil svému podnikatelskému záměru, ale stát se může všechno. Třeba se zase objeví nějaké restrikce, kdy se můj obor na čas uzavře pro veřejnost.

Takže si pořídím s.r.o. Společnost s ručením omezeným. I když je to názvem společnost, nic nebrání, abych si ji založil úplně sám. Ono se stejně říká, že nejlepší počet společníků je lichý a tři, že už jsou moc.

Zaplatím a podnikám

Takže jak na to. Zakládat si vše sám? Jen z toho co mi kamarád říkal, že bych musel zařídit a oběhat se mi motá hlava. Zápisy z Valné hromady, Společenské smlouvy, Stanovy společnosti. To aby se člověk nejdříve vyučil na právníka. Pak zajistit 6ivnostenské oprávnění, bankovní účet, složit 1 korunu základního jmění, odnést návrh na zápis společnosti do Obchodního rejstříku. A pak čekat, jestli se neobjeví nějaká procesní chyba, nebo jsem nenavrhnul název společnosti podobný názvu již fungující firmy. To je na mne trochu moc.

Takže volím nákup hotové firmy. Nechci nějaký second hand firmu, protože se bojím skrytých závazků, které by mi mohly připravit hodně starostí. Volím ready made z Ostravy Kancelár29. Vyberu si z nabídky firmu se zaručeně čistým kontem. Jen podepíšu a nechám ověřit pár dokumentů, zaplatím a můžu začít podnikat. Je to paráda, ne?

Jak probíhá čištění vzduchotechniky

Asi každý z nás chce bydlet v čistém, nezávadném domově. A to samé očekáváme od našich pracovišť i obchodů. Koneckonců, i to je důvod, proč máme nejrůznější předpisy týkající se hygieny. Avšak existuje jedna věc, která je často opomíjena, a to ke škodě všech. Jedná se o čištění vzduchotechniky.

Není žádným tajemstvím, že v naprosté většině především velkých obchodů výměnu vzduchu obstarává klimatizace, nikoliv okna. Ta navíc také zajišťuje stálou příjemnou teplotu. Je tedy jasné, že právě ona je důležitým prvkem k tomu, aby se zde zákazníci cítili dobře.

typická klimatizace

Je však také pravdou, že i ona se během času může zanést špínou a může se tak zhoršit její fungování. To může mít nepříjemné důsledky jak pro zákazníky, tak i pro prodavače. Tomu je dobré předejít právě pravidelnými prohlídkami a čištěním.

Při něm se v první řadě zkontroluje propustnost nasávání i vypouštění. Tyto otvory nesmí být ničím blokovány, avšak často se stane, že v nich uvíznou nejrůznější nečistoty, které následně brání hladkému proudění vzduchu. Ty je nutné co nejdříve odstranit.

Kontrolují se samozřejmě také filtry. Ty je potřeba občas vyměnit, neboť hrají důležitou roli. Brání prachovým částicím, aby se vracely zpátky do místnosti, čímž čistí vzduch. Avšak pokud se jich ve filtru usadí příliš mnoho, mohou jej zneprůchodnit a tím značně snížit výkon celého systému.

fungování klimatizace

Také je nutné prověřit hadice či jiné otvory, kterými vzduch proudí. Zvláště pokud je vlhký může totiž způsobit vznik plísní, jejichž spory budou následně rozprašovány do prostoru. Proto se během čištění provádí také dezinfekce, která tyto bakterie a houby zlikviduje.

Z výše uvedeného je jasné, jak moc pravidelné prohlídky snižují zdravotní riziko, kterému by jinak byli lidé vystaveni. Je tedy jen pochopitelné, že by je majitelé domů měli nechávat provádět pravidelně, a to kvalifikovaným odborníkem. Tak totiž zajistí, že lidé uvnitř dané budovy nebudou vystaveni žádnému z výše uvedených rizik. A všichni víme, že zdraví by mělo být na prvním místě.

Tvorba webových stránek na míru

V dnešním digitálním světě už se všechno odehrává online. Ať už jste velká firma či malý podnikatel, chcete si založit e-shop, nebo webové stránky, kde budete moci nabízet své služby nebojte se obrátit se na profesionály. Tvorba webových stránek wordpress není nic jednoduchého a pokud jste si vysnili originální design udělaný přesně na míru vám a vašim požadavkům, který bude odrážet moto a srdce vaší firmy, budete s tím určitě potřebovat pomoci. Imperial Media se mimo jiné zabývá tvorbou jedinečných úspěšných webů, kterými budete konkurovat ostatním z vaší branže. Pro správu webu používají ověřený a spolehlivý redakční systém WordPress, který dnes už využívá čtvrtina všech webových stránek na světě.

Web WordPress

A proč si zvolit právě WordPress? Protože používá všechny nové technologie, dostává se mu veliké pozornosti od spousty vývojářů, kteří se neustále snaží ho zlepšovat či opravovat i ty nejvíce detailní chybičky. Přicházejí s novými aktualizacemi a poskytují vysoký standart zabezpečení vašich stránek stejně tak i uživatelskou podporu. Nelamte si tedy hlavu s tím, jak si zařídit doménu, naistalovat pluginy a upravit šablonu webu. Imperial Media vám pomohou se vším, co budete potřebovat k založení úspěšného webu.

Webové stránky

Budete se tak moci přidat k dnešnímu digitálnímu světu a nabízet svoje produkty a služby online pro větší škálu zákazníků. Zaručí vám to větší zisky a ty vám pomohou k dalšímu rozvoji vaší firmy. Vizuální stránka a prezentace je dnes hlavním důvodem k zaujmutí pozornosti vašeho potencionálního zákazníka. Dejte na ní tedy důraz a svěřte jí Imperial Media, kteří mají na svém webu plno referencí od spokojených firem z celé České republiky. Nečekejte tedy dlouho, běžte se inspirovat prezentacemi webů, které už vytvořili. Objednejte si u nich jejich služby a svěřte jim do rukou i tvorbu vašich webových stránek.

Natáčení videí na YouTube

YouTube nám umožňuje videa nejen sledovat, ale také se věnovat jejich nahrávání. Můžeme při něm používat i jiná videa, která snadno stáhneme přes web.

Natáčení videí na YouTube

Nápad a pravidelnost

Dnes má mnoho dětí a mladých lidí sen stát se Youtuberem, tedy člověkem, který natáčí videa na tuto internetovou platformu. Když máme totiž dostatečná zhlédnutí, kdy se bavíme o minimálním řádu desítek tisíc zhlédnutí na videu, tak můžeme vydělávat rozumné peníze. Bohužel řada lidí už nevidí, že začátek je těžký a mnoho nováčků dosáhne jenom malých výdělků, takže to dělají pro radost, protože třeba pár desítek korun za měsíc je neuživí.

logo YouTube

Avšak koníček to může být vždy hezký. Výhodou je, že můžeme natáčení videí pojmout podle sebe. Časté jsou videa o hrách, vlogy, móda a další. Velkou výhodou je mít nějakou originální tvorbu, která bude lidi zajímat, protože s ní můžeme skutečně prorazit. Také musíte brát v potaz, že potřebujeme tvořit videa pravidelně a celkem často, protože platforma má algoritmus, podle kterého se obsah doporučuje. Platí tu také jistá pravidla, která musíme dodržovat.

Stažení jiných videí

Výhodou internetu je fakt, že tu nalezneme mnoho obsahu všeho druhu. Klidně můžeme do svého videa použít část nějakého cizího, ale musíme dbát na to, abychom dodržovali autorská práva, takže na to dávejte pozor. I když někde můžeme videa používat dál, tak stránka nenabízí stažení. V případě, že si je necháme pro sebe a nebudeme je nikam šířit, tak tolik na práva hledět nemusíme.

platforma YouTube

V obou případech pro stažení můžeme použít video downloader. Ten funguje velmi jednoduše, takže sem stačí vložit odkaz na dané video a dále si vybrat jeho kvalitu. To potvrdíme a video se nám začne stahovat hezky na pevný disk. Zde už s ním můžeme dělat, co budeme chtít a rozhodně nám jen tak nikam nezmizí. Tato stránka se zabývá stahováním obsahu z internetu obecně, takže ji můžeme využít v řadě případů. Vše je zdarma, a proto si můžeme stahovat, jak se nám zlíbí a nemusíme se ničím vůbec omezovat.

REKLAMA Z JINÉHO ÚHLU


Samozřejmě, že dnes se firmy bez reklamy pomalu ani neobejdou, ale přiznejme si, pokud někdo hledá na internetových serverech konkrétní věc, tak si to najde i bez reklamy. Všichni víme, že na internetu se objevují i takové reklamy, které mohou u dětí a mladistvých podporovat špatný morální vývoj nebo špatné návyky ve stravování.
nákup v marketu


Máme tu zákon o regulaci reklamy a mediální zákon, podle kterého by se měly mediální a reklamní agentury řídit. Ale není to tak vždy.
sladkosti na tyčce


Vždy, když se blíží vánoční a velikonoční svátky, tak co se týká reklam, je to doslova hrůza. To není seznámení s určitým výrobkem, ale je to neustálé vnucování „něčeho“, až to skutečně otravuje. Ale na dítě to má takový účinek, že jeho představivost nutí rodiče k tomu: „ chci to koupit, chci to ochutnat…“ Málo kdo si uvědomí, že už dětství se může na reklamě vytvořit závislost a s ní následné zakoupení nabízeného produktu nebo služby. Pokud jsou rodiče rozumní, zde by měli zbystřit pozornost, zamyslet se a pomalu dětem vysvětlovat, co to je reklama a jaký má účel. Že vše, co v televizi nebo na internetu se nabízí, tak to může být v realitě úplně jiné.  A co se týká v životě některých kladných hodnot, patří mezi ně i skromnost.


Je těžké v dnešním komerčním způsobu života odolávat některým reklamám. Umíte si představit, že vše, co vám reklamy nabízejí, si zakoupíte?  Je to samozřejmě nesmysl, ale lidé jsou různí. Reklama patří do našeho života, takže je jen na nás, jak se s ní vypořádáme.


 ledová pistole


A co reklamy na půjčky? Není i kvůli tomu u nás velké množství lidí, které se kvůli „reklamám na půjčky“ dostali do dluhové pasti? Viděli jste v televizi reklamu, která by lidem poradila, jak se dostat z dluhů? Pravděpodobně ne. Ale pokud někdo chce a má zájem, tak na internetu je více webových serverů, které se touto problematikou zabývají. Stačí například napsat: „jak se zbavit dluhů“.